Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Держпродспоживслужба відзвітувала про повернення 3,8 млн грн споживачам - на що скаржаться українці

Держпродспоживслужба відзвітувала про повернення 3,8 млн грн споживачам - на що скаржаться українці

Найбільше нарікань було на якість послуг, проблеми з товарами та онлайн-покупки.

1 хв на прочитання2 години тому
Захист прав споживачів: українцям повернули 3,8 млн грн за півроку Захист прав споживачів: українцям повернули 3,8 млн грн за півроку
Поділитись:

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів (Держпродспоживслужба) підбила підсумки роботи за перше півріччя 2025 року. За цей період до територіальних органів відомства надійшло понад 8 тисяч звернень, скарг та заяв від громадян з усієї України.

Топ-3 скарг українських споживачів:

Аналіз звернень показав, що найчастіше українці стикалися з такими проблемами:

  • Якість наданих послуг — 43,8% звернень.
  • Проблеми з придбаними товарами (неякісні, браковані) — 32,6%.
  • Порушення при купівлі онлайн — 23,6%.

«Ці звернення — це не просто цифри. За кожним із них стоїть конкретна людина з її досвідом, розчаруваннями і, часто, втраченими коштами. Але завдяки злагодженій роботі фахівців споживачам уже повернули понад 3,8 мільйона гривень за неякісні товари та послуги», — підкреслив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.

Не лише штрафи, а й консультації

Окрім реагування на скарги, Держпродспоживслужба приділяє велику увагу просвітницькій роботі з бізнесом. Протягом першого півріччя суб'єктам господарювання було надано понад 2,3 тисячі консультацій щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів. У відомстві наголошують, що їхня мета — не лише карати, а й розвивати культуру відповідального бізнесу через співпрацю та діалог.

Важливе нагадування

Держпродспоживслужба також нагадує, що з квітня 2024 року в Україні відновлено позапланові перевірки у сфері надання житлово-комунальних послуг. Підставою для проведення такої перевірки є офіційне звернення споживача до служби.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.