Держпродспоживслужба назвала причини спалаху кишкової інфекції на Одещині
Кількість постраждалих сягнула 24 осіб.

В Ізмаїльському районі Одеської області продовжує зростати кількість дітей, які захворіли на гостру кишкову інфекцію норовірусної етіології у Бросківському закладі загальної середньої освіти Саф’янівської сільської ради. За останніми даними Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, станом на 14 травня 2025 року кількість хворих зросла до 24 осіб, серед яких 23 дитини віком до 15 років.
П'ятеро дітей з підтвердженим діагнозом госпіталізовано до інфекційного відділення КНП «Центральна районна лікарня» Саф’янівської сільської ради, решта 19 дітей отримують лікування в амбулаторних умовах під наглядом медичних працівників.
За результатами проведеного санітарно-епідеміологічного розслідування фахівцями Ізмаїльського районного управління Держпродспоживслужби було встановлено, що причиною виникнення спалаху інфекції стало недотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів у харчоблоці навчального закладу.
Керівництву школи було надано ряд пропозицій щодо негайного усунення виявлених порушень санітарного законодавства. Відповідний лист з інформацією про ситуацію та рекомендаціями також направлено на адресу органів місцевої влади. Крім того, з працівниками харчоблоку освітнього закладу проведено додаткову роз’яснювальну роботу щодо суворого дотримання правил особистої гігієни та гігієни поводження з харчовими продуктами з метою запобігання подальшому поширенню кишкових інфекцій та харчових отруєнь.
Держпродспоживслужба нагадує, що норовірусна інфекція є гострим інфекційним захворюванням, що характеризується високою заразністю та передається через інфіковані продукти харчування, воду або забруднені поверхні. Вірус може потрапити в організм людини при недотриманні правил гігієнічної обробки продуктів, особистої гігієни та інших порушеннях санітарних норм.
Симптоми норовірусної інфекції зазвичай проявляються через 12-48 годин після зараження та включають нудоту, блювання, біль у шлунку, діарею, загальне нездужання, можливе підвищення температури та біль у м’язах. У більшості випадків захворювання триває від одного до трьох днів, і хворі не потребують специфічного лікування, окрім відпочинку та вживання великої кількості рідини для запобігання зневодненню.
Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області вкотре звертається до батьків з проханням при перших ознаках кишкової інфекції у дітей негайно звертатися за медичною допомогою. Це сприяє швидкій реєстрації спалахів захворювань та оперативному реагуванню відповідних служб для вжиття необхідних протиепідемічних заходів та недопущення подальшого поширення висококонтагіозних інфекційних хвороб в організованих дитячих колективах.
Більше новин читайте на GreenPost.







