- Головна
- Новини
- Енерго
- Енергоефективність
- День енергозбереження: як заощадити електроенергію та чи будуть українці зі світлом у листопаді
День енергозбереження: як заощадити електроенергію та чи будуть українці зі світлом у листопаді
Енергозбереження дозволяє нам отримати необхідні енергетичні послуги та зберегти природні ресурси.
Щорічно 11 листопада відзначають Міжнародний день енергозбереження. Мета свята – привернути увагу до стану навколишнього середовища та заощадження енергії, як до одного зі способів його уберегти. Адже це дасть змогу потроху знижувати рівень забрудненості навколишнього середовища, до того ж, ще й вигідно заощадити.
Запровадили свято за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії» (SPARE).
Ввели День енергозбереження у 2008 році. На той час до проєкту долучилися 20 країн, у зв’язку із чим свято набуло статусу міжнародного.
Як допомогти країні та зменшити використання електроенергії всього за кілька простих кроків:
- По-перше, ми знаємо, що ви дуже любите залишати свій комп’ютер в режимі очікування на всю ніч. Що ж, якщо ми потрапили в «яблучко», то радимо взагалі вимикати штекер з розетки, якщо не користуєтесь пристроєм довгий час.
- По-друге, краще взагалі не залишати приєднаними до розетки зарядні пристрої.
- Загляніть у холодильник. Правда не для того, щоб чимось поласувати , а перевірте скільки у ньому льоду чи снігу. Холодильник та морозилку тримайте у чистоті і регулярно розморожуйте ці прилади та стежте за тим, щоб дверцята були щільно зачинені.
- Давно мрієте про перестановку вдома? Зробіть її енергоефективною. Наприклад, розташувавши холодильник подалі від плити, колонки, бойлера та сонячних променів, ви зможете значно зекономити електроенергію.
- У пікові години навантаження, а це з 8:00 до 11:00 та з 18:00 до 21:00, зменшіть використання енергоємних приладів. У ці години вимкніть бойлер, підігрів підлоги та котел, перенесіть прання та прибирання на кілька годин раніше або пізніше.
- Оцініть стан опалювальної системи. Якщо техніка застаріла - вона витрачатиме набагато більше електроенергії. Наприклад, газовий котел, якому більше 20 років, уже не зможе працювати ощадливо. Тому варто провести чищення радіаторів і мереж та встановити новий котел.
- Зробіть домівку енергоефективною. Якщо є можливість, запросіть фахівця перевірити внутрішню проводку, щоб не допускати втрат електроенергії. Якщо є шпарини у вікнах чи дверях – заробіть їх.
У листопаді українцям не будуть відключати світло. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для забезпечення потреб споживачів, заявило Міністерство енергетики України.
Так відомство відреагувало га поширення в соцмережах інформації із посиланням на заяву одного з народних депутатів про те, що нібито у листопаді будуть застосовуватись графіки обмежень споживання електроенергії.
"Цієї зими працюватимуть усі блоки атомних електростанцій, що розташовані на підконтрольній території України. Більше того – наразі у резерві перебувають додаткові потужності, які будуть запущені в роботу у разі збільшення споживання та потреб в електроенергії. Наразі обмеження побутових споживачів не передбачається в жодному з регіонів України.", - йдеться у заяві Міненерго.
У відомстві наголосили - відключення можливі ВИКЛЮЧНО у разі масованих ворожих обстрілів, і, як наслідок, пошкоджень енергетичного обладнання.