- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- «Декарбонізоване промислове виробництво — бізнес-модель майбутнього»: розпочав роботу Міжнародний кліматичний клуб
«Декарбонізоване промислове виробництво — бізнес-модель майбутнього»: розпочав роботу Міжнародний кліматичний клуб
У міжнародному масштабі зусилля щодо посилення захисту клімату гальмують.
На Всесвітній кліматичній конференції в Дубаї (COP 28) вперше зібралися представники ініційованого Німеччиною міжнародного кліматичного клубу. Метою клубу є сприяння чистому зростанню «і швидко», сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц на заході заснування. Для цього слід декарбонізувати галузі, а зростання та викиди відокремити одне від одного. Про це розповідає Die Zeit.
«Ми хочемо, щоб декарбонізоване промислове виробництво стало бізнес-моделлю майбутнього», — сказав він. Він назвав зміну клімату найбільшим викликом ХХІ століття.
Клуб не хоче конкурувати з кліматичними конференціями ООН і виконанням Паризької угоди про захист клімату, сказав Шольц.
«Ми просто зміцнюємо співпрацю між країнами, які бажають піти на крок далі», — запевняє канцлер.
Шольц навів як приклад сталеливарну та цементну промисловість, де відмова від викопного палива вважається особливо складною та дорогою. Кліматичний клуб хоче зробити можливим «розширити провідні ринки для кліматично нейтральних промислових продуктів, таких як екологічно чиста сталь і цемент або кліматично безпечний алюміній». Члени хотіли досягти взаємного обміну товарами, ноу-хау та технологіями.
Потреба в клубі зумовлена тим, що попередні угоди міжнародної спільноти недостатні для обмеження глобального потепління на 1,5 ° порівняно з доіндустріальною епохою. Клуб також хоче запобігти тому, щоби країни з більш суворими вимогами щодо захисту клімату не опинилися в невигідному становищі в міжнародній конкуренції та не боялися втрати важливих галузей.
Зараз клуб налічує 36 членів, включаючи країни G7, Кенію та Вануату. Німеччина та Чилі розділять головування до кінця 2025 року. Клуб об’єднує «країни, що розвиваються, а також нові та старі індустріальні країни», сказав Шольц. Він хоче «використовувати наші різні погляди та знаходити рішення, які підійдуть усім». Клуб також відкритий для інших учасників.
Ми вже писали про кліматичну конференцію ООН у Дубаї: чи може конференція в пустелі уповільнити глобальне потепління?