Догори
Дати відгук

ДБР завершило розслідування по справі у заподіянні збитків державі на 2 млрд грн

Державне підприємство не мало технічної можливості самостійно видобувати вугілля.

2 хв на прочитання2 години тому
Власник "Краснолиманського" постане перед судом за розкрадання 2 мільярдів Власник "Краснолиманського" постане перед судом за розкрадання 2 мільярдів
Поділитись:

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», яке є частиною групи компаній «Укрдонінвест». Бізнесмена обвинувачують у організації злочинної схеми, внаслідок якої держава зазнала збитків на суму понад 2 мільярди гривень. Наразі обвинувальний акт скеровано для розгляду до суду.

За даними слідства, підприємець, діючи спільно зі своєю довіреною особою, керівником підприємства та головним бухгалтером, створили організовану злочинну групу. Їхні дії були спрямовані на блокування діяльності державного підприємства «ВК «Краснолиманська», що фактично призвело до його банкрутства.

Слідство встановило, що державне підприємство не мало технічної можливості самостійно видобувати вугілля і тому перебувало в залежності від комерційної структури, підконтрольної обвинуваченому. Скориставшись цим, бізнесмен організував схему із застосуванням податкових пільг, що дозволило його компаніям ухилятися від сплати значних сум до державного бюджету, в той час як державне підприємство накопичувало борги.

Паралельно комерційні структури безкоштовно використовували обладнання державного підприємства. Керівництво шахти, зі свого боку, не вживало жодних заходів для повернення коштів або припинення незаконної діяльності. Внаслідок цього держава отримувала лише штрафні санкції та пеню, тоді як підконтрольні бізнесмену компанії регулярно отримували незаконні виплати. Отримані злочинним шляхом кошти в подальшому легалізовувалися через операції з нерухомим та цінним майном.

Бізнесмену та його спільникам інкримінують наступні злочини:

  • Створення та керівництво злочинною організацією (ч. 1, 2, 3 ст. 255 Кримінального кодексу України).
  • Ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).
  • Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України).
  • Доведення до банкрутства (ст. 219 КК України).

За сукупністю інкримінованих статей максимальне покарання передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго