Догори
Дати відгук

COVID-19 призводить до зниження статевого потягу у чоловіків - дослідження

COVID-19 призводить до зниження концентрації тестостерону в крові.

2 хв на прочитання29 Вересня 2020, 17:00
pixabay pixabay
Поділитись:

Вчені встановили, що COVID-19 може нашкодити організму у найрізноманітніший спосіб. Вчені продовжують вивчати дію віруса на організм людини і повідомляють про нові результати досліджень.  Одне з останніх  - про чоловіче лібідо і гормони

COVID-19 призводить до зниження рівня тестостерону у чоловіків, причому навіть у тих, у кого інфекція протікає безсимптомно - більше половини з них скаржаться на зниження лібідо, повідомляють лікарі з Мерсінського університету в Туреччині.

У дослідженні приймали участь  дані 438 пацієнтів, з яких 232 були чоловіками, пише gazeta.ru. Всі вони здали позитивний тест на SARS-CoV-2. Також були доступні результати їх обстежень, лабораторних та рентгенологічних досліджень. Вчені розділили чоловіків на три групи - безсимптомні пацієнти (46 осіб), пацієнти з симптомами, госпіталізовані до відділення внутрішніх хвороб (129 осіб), і пацієнти, госпіталізовані у відділення реанімації (46 осіб).

24 пацієнта до зараження здавали аналіз крові на тестостерон. Порівняння результатів з аналізами під час хвороби показало, що рівень тестостерону в сироватці крові у них впав з 458 нг/дл до 315-120 нг/дл. За час дослідження померли 11 чоловіків та 7 жінок. У померлих чоловіків спостерігався найбільш низький рівень тестостерону.

Професор урології Селахіттін Каяні, провідний автор дослідження, зазначає, що це перше дослідження, яке показало, що сам по собі COVID-19 призводить до зниження концентрації тестостерону в крові.

«Тестостерон пов'язаний з місцевим імунітетом органів дихання, і низький рівень тестостерону може збільшити ризик респіраторних інфекцій. Низький рівень тестостерону також асоціюється з госпіталізацією, пов'язаної з інфекцією, і зі смертністю від усіх причин у чоловіків у відділеннях інтенсивної терапії », - пояснює Каяні.

Дослідники сподіваються, що подальші спостереження допоможуть пояснити, чому так багато досліджень показали, що чоловіки переносять COVID-19 гірше, ніж жінки, і, отже, виявити можливе поліпшення клінічних результатів за допомогою методів лікування на основі тестостерону.

«Можна порекомендувати, щоб під час діагностики COVID-19 також перевірявся рівень тестостерону, - додає Каяні. - У чоловіків з низьким рівнем статевих гормонів і позитивним результатом тесту на SARS-CoV-2 лікування тестостероном може поліпшити їх прогноз ».

Дослідники уточнюють, що у них не було контрольної групи з пацієнтами без COVID-19, здорових або з іншими хворобами - це було пов'язано з обмеженнями лікарні, в якій вони спостерігали за пацієнтами. Тому необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти різницю в коливаннях рівня тестостерону у чоловіків з COVID-19 і без.

Відомо, що COVID наносить шкоду різним частинам організму.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання49 хвилин тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання3 години тому
ФОТО: Україна й Азербайджан підписали Меморандум про співпрацю у питаннях захисту довкілля / Міндовкілля
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання4 години тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання5 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання5 годин тому
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання6 годин тому
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитання7 годин тому