Догори
Дати відгук

Чим підгодувати перці, щоб був хороший урожай: прості поради для дачників

Ми розповімо вам, яке добриво любить солодкий перець і як правильно організувати його підгодовування.

5 хв на прочитання15 Квітня 2023, 14:21
Поділитись:

Солодкий перець, який називають і болгарським, дуже добре росте на нейтральному, легкому і збагаченому органікою ґрунті. Але для отримання чудового врожаю треба удобрювати навіть таку землю, оскільки перець дуже примхливий в плані підгодівлі. Після посадки, під час цвітіння, в період плодоношення перцю необхідні поживні речовини.

Якщо не удобрювати, перці витягуються, їхне зростання сповільнюється, знижується врожайність і справа може дійти навіть до хвороби. Ми розповімо вам, яке добриво любить солодкий перець і як правильно організувати його підгодовування, щоб отримати хороший урожай.

В якому місяці краще саджати перець

Коли ви вирішили посадити солодкий перець в своїй теплиці, пам'ятайте, що висаджувати його потрібно саме на початку травня. Перець повинен відразу зацвісти, якщо ви посадили його в лютому.

Вже ближче до травня розсаду відносять до теплиці і тримають її під клейонкою, допоки перець не побуде при стабільній температурі, а повітря не нагріється до 15 градусів. Розсаду потрібно не пікірувати, а лише поставити в склянках або ж в коробочках під плівку.

Коли і як правильно саджати болгарський перець

Для того щоб посадити солодкий перець у відкритий ґрунт вам цілком підійде ґрунт, на якій до цього садили картоплю, цибулю, огірки і помідори. Відправляти перець в ґрунт можна тільки в тому випадку, якщо на стеблі з'явилися як мінімум 5-7 листків. Також треба купити органічні добрива - близько 5 кілограм на 1 квадратний метр. Перед посадкою землю радять прогріти, її накривають дугами з плівкою.

Посадка передбачає правильний вибір місця, яке повинно бути заховано від вітрів. За місяць до посадки поруч з місцем, де буде перець, можна посадити високорослі рослини. Але такі, щоб вони не закривали сонячні промені. Висаджують перець орієнтовно на початку червня. Ряди повинні знаходитися на відстані один від одного 50-60 сантиметрів. Самі перці - на 40-50 см. Поглиблювати рослину слід ще до першого листка.

Поруч з перцем рекомендують поставити кілочки для підв'язки. Перець сам по собі дуже ніжне рослина. Коли плоди виростуть, стеблу знадобиться підтримка, щоб він не зламався. У перші дні після посадки перець починає приживатися і хворіє. Йому треба допомогти - провести розпушування землі, щоб повітря краще надходило до кореневої системи.

Рослини слід тримати під плівкою, доки вони не укореняться. Коли на вулиці дуже спекотно, вдень плівку потрібно відкривати.

Декілька видів перцю на грядці потрібно розводити і саджати подалі один від одного, оскільки перець запилюється.

Щоб отримати хороший урожай, потрібно вирощувати по два в лунці. Перці стануть один для одного додатковою опорою і підтримкою.

Чим удобрювати перець у відкритому грунті

Перший раз удобрювати перець можна вже при висадці розсади в грядку. Для цього до кожної лунки додають 1 столову ложки мінеральних добрив і ½ склянки золи.

Для перцю не згодиться в якості добрива торф або свіжий гній. Рослина не любить надлишку мінеральних і азотних добрив.

Підгодівля перцю золою

У золі безліч корисних мінералів, її ще називають "пічним золотом". У ній багато калію, який дуже люблять перці.

Поки влітку перці наливаються, їх можна удобрювати золою 1 раз на 10 днів все літо. На 10 літрів води потрібно взяти 1 склянку золи, настояти розчин декілька днів і поливати їм болгарський перець під коренем. Можна поливати рясно.

Якщо у вас суглинний грунт, можна застосовувати золу в сухому вигляді, причому прямо під кущ, після чого добре полити. Однак розчин все-таки краще. Перець починає цвісти і з'являються зав'язі.

Мінеральні добрива для перцю

Кілька разів за сезон можна використовувати комплексні мінеральні добрива, але не багато – лише по 1 столовій ложці під кожен кущ.

Дріжджовий настій

Один раз, коли сезон тільки почався, перці можна поливати водою, щоб допомогти їм швидше наростити свою зелену масу. Щоб приготувати дріжджову воду, знадобиться 100 грам свіжих дріжджів, 5 літрів води і трохи цукру. Кілька днів розчин потрібно настояти на сонці, після чого він розбавляється водою 1 до 10. Далі можна поливати кущ, використовується не більше літра.

Дріжджова підгодівля має свої недоліки - вона виводить калій з грунту, який потрібен перцю. Таким чином, наступну підгодівлю за 10 днів слід проводити золою, щоб заповнити калій у вашому ґрунті.

Що не любить болгарський перець

Перець дуже любить тепло, тому для його вирощування дуже важлива температура повітря і грунту. Надземна частина самої рослини ще якось може адаптуватися до нетеплим умовам, а ось коренева система – ні. Тому перець вирощують або на теплих грядках, або в теплиці.

Також потрібно не забувати, що рослині не подобаються різкі перепади температури. Щоб цього не було, в теплиці розміщують пляшки з водою. Вдень рідина нагрівається під сонцем, а вночі віддає своє тепло рослинам.

Джерело - Главред

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Підтримка постраждалим від домашнього насильства
У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства
2 хв на прочитаннягодина тому
На Буковині з'явився новий екскурсійний маршрут
На Буковині з'явився новий екскурсійний маршрут
1 хв на прочитання2 години тому
Громадське обговорення щодо імплементації положення Екологічного договору
В Україні триває громадське обговорення щодо імплементації положення Екологічного договору
1 хв на прочитання3 години тому
У ліцеї на Рівненщини з`явиться клас на свіжому повітрі
У ліцеї на Рівненщині з`явиться клас на свіжому повітрі (ФОТО)
1 хв на прочитання4 години тому
Кабмін сьогодні прийняв низку рішень у сфері медицини та донорства
3 хв на прочитання5 годин тому
Викрито організовану групу, яка розкрадала землі на узбережжі Дністровського лиману
1 хв на прочитання7 годин тому
Зміна клімату: квітень побив температурні рекорди за останні 144 роки
1 хв на прочитання9 годин тому
На Одещині змонтовано новітній ангіограф для діагностики і лікування патології системи кровообігу
2 хв на прочитання10 годин тому