Чи повністю відновлюються легені після коронавірусу

2 хв на прочитання06 Січня 2021, 12:27
Фото ілюстративне

Відновлення легень відбувається протягом трьох місяців.

Попри те, що кількість випадків зараження коронавірусом в Україні знизилася порівняно з показниками  грудня, питання відновлення легенів після хвороби є актуальними. Як саме та який період відновлення легенів в інтерв'ю ТСН  розповіла лікарка-фізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні № 5 Анна Анікєєва. 

Анікєєва розповіла, що у пацієнтів, які не мали тяжкого перебігу коронавірусу, середній період відновлення триває до двох-трьох місяців. Багато пацієнтів скаржаться на неповне відновлення нюху та смаку, слабкість. Ті пацієнти, які мали тяжку пневмонію, можуть довго потребувати кисню — навіть продовжувати амбулаторне лікування вдома з кисневим концентратором.

«Час перебування на концентраторах різний: від декількох днів до тижнів. Що може допомогти відновитися? Прогулянки на свіжому повітрі, збалансоване харчування, дихальні вправи: видих через прикриті губи. Але найголовнішим і фізіологічно близьким — є хода. Спокійні прогулянки лісом», — наголошує лікарка.

Щодо харчування — фізіопульмонологиня радить вживати різноманітну їжу, збагачену вітамінами та рослинними жирами, рибу.

«Відновлення легень відбувається протягом трьох місяців. А там, якщо легка форма, легені відновлюються повністю, а якщо була важка пневмонія, можуть залишатися рубцеві фіброзні зміни, по типу шрамів на шкірі. Чи має це якісь наслідки? Швидше,  відтерміновані. Тобто шрами зменшують поверхню легень, що проводить кисень. З віком може з'являтися задишка. Але це лише у випадку, якщо людина перехворіла важко», — зазначила Анна Анікєєва.

До слова, уряд урегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19. Про це стало відомо 5 січня під час позачергового засідання Кабінету Міністрів України. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: