Шкідливі звички підвищують ризик. Наприклад, при високому кров'яному тиску, артрозі, раку легень, цукровому діабеті та багатьох інших захворюваннях.
Той, хто змінює свої звички в старості, може виграти більше часу в житті. Наприклад, зміна дієти може вплинути на тривалість життя, що залишилася.
Це добре вивчено у випадку із середземноморською дієтою: багато свіжих овочів та фруктів, мало м'яса, багато риби та високоякісні олії.
Якщо 20-річний змінить це, він отримає близько десяти років життя. Коли 60-річна людина робить цей перехід, вона все одно отримує близько восьми років життя.
І навіть той, кому 80 років, може отримати ще добрі три роки, змінивши свій раціон. Принаймні, у статистично розрахованому середньому – один може більше, інший менше.
Якщо люди, які були запеклими курцями все своє життя, кинуть курити віком від 55 до 64 років, вони можуть прожити в середньому чотири роки.
Радикальна дієта в літньому віці - не найкраща ідея
Занадто важкі дієти, більше не рекомендовані літньому віці, тому що існує ризик недоїдання. З кілограмами втрачається м'язова маса. Тоді найкращим підходом може бути вживання більшої кількості білка. Тому що білки відіграють важливу роль у підтримці м'язів і, отже, рухливості у похилому віці.
Здоровий спосіб життя також включає турботу про своє психічне благополуччя. Активність та соціальна участь важливі для психічного здоров'я.