Чи можливий колективний імунітет від COVID-19, якщо люди хворіють повторно

3 хв на прочитання03 Грудня 2020, 13:18

Пояснення інфекціоніста.

Щодо колективного імунітету від коронавірусу фахівці мають діаметрально протилежні думки – від «це неможливо, бо на COVID-19 хворіють по 2-3 рази» до «потрібно, аби перехворів (чи було вакциновано) певний відсоток населення». Кого слухати? У своєму інтерв’ю GreenPost відомий інфекціоніст Юрій Жигарєв порадив слухати всіх, ділити на 32 і робити свої висновки.

Лікар наголошує: колективного імунітету в тому сенсі, який у нас вкладають у це поняття, не існує.

«Якщо ви погуглите чи просто зайдете в англомовну вікіпедію або запитаєте в англійського лікаря, то побачите, що в них такого нема. Є так званий herd immunity – стадний, видовий імунітет. Колективний імунітет – це зовсім інший термін, із галузі соціології. Я не знаю, коли у нас пішла ця плутанина – хтось не так переклав, не так почув…» – говорить Юрій Жигарєв.

В українському інфопросторі «колективний імунітет» витісняють точніші варіанти перекладу.

Інфекціоніст пояснює, що популяційний імунітет (більш коректний термін) обов’язково виробляється, якщо якийсь вірус є в популяції.

«Бо якщо прийде якась марсіанська чума, суперінфекція, то будь-яка популяція (і людська не виняток) має лише два шляхи: або всі загинуть, або не всі загинуть. Так от ті, які не загинуть, якраз і матимуть цей імунітет. І рано чи пізно цей імунітет буде у більшості людей. Бо ті, хто не зможе його виробити, загинуть. От і все», – говорить лікар.

Він нагадує, що деякі люди можуть захворіти вдруге на хвороби, від яких мали би отримати імунітет, але їхня імунна система чомусь не спрацювала належним чином. При COVID-19 таких людей трішки більше, але все одно не 100%.

«Подивіться на Китай – чи є якась інформація, що ті мільйони, які захворіли в Ухані, хворіють знову? Якби ніякого імунітету не було при короні, вони б уже хворіли по 5-6 разів. Єдине, про що зараз точиться наукова дискусія, – скільки цей імунітет тримається. Бо у нас є інфекції, які дають пожиттєвий імунітет, а є такі, на які людина може хворіти щороку: прийшов трішки інший вірус – і вже наша імунна система не спрацьовує. Як буде з коронавірусом, подивимося через рік.

Точно не можна сказати, що люди масово хворіють повторно (щоб одужав – і вже через місяць захворів). А от наскільки їм вистачить цього імунітету – зателефонуйте мені через три роки, я вам скажу», – говорить Юрій Жигарєв.

Також інфекціоніст розповів, куди цього року подівся сезонний грип.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: