Чи буде в Україні 4-денний робочий тиждень? Відповідь голови фінансового комітету Ради
Перехід на чотириденний формат не може бути обов'язковою нормою для всіх

Ідея запровадження чотириденного робочого тижня в Україні знаходить підтримку у стінах парламенту. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився на користь такої ініціативи, проте із важливим уточненням для умов воєнного стану.
За словами Гетманцева, наразі перехід на чотириденний формат не може бути обов'язковою нормою для всіх. Натомість, це може реалізовуватися як експериментальна ініціатива за добровільною домовленістю між працівником та роботодавцем.
Голова фінансового комітету також пояснив, що скорочення кількості робочих днів не обов'язково означає скорочення робочого часу. Стандартний 40-годинний робочий тиждень може бути розподілений на чотири дні, що передбачатиме більш тривалі робочі години в ці дні.
«Перехід на чотириденний формат не обов'язково означатиме скорочення робочого часу, оскільки 40-годинний робочий тиждень може бути розподілений на меншу кількість днів», – цитують слова Гетманцева українські ЗМІ.
Така практика вже не є новою для Європи. Можливість працювати чотири дні на тиждень успішно застосовується або активно обговорюється в таких країнах, як Бельгія та Ірландія, що свідчить про потенційні переваги такого графіка для підвищення продуктивності та покращення балансу між роботою та особистим життям.
Таким чином, хоча ідея і обговорюється на високому рівні, її масове запровадження в Україні не є питанням найближчого часу, а можливе лише у форматі локальних експериментів за згодою сторін.
Більше новин читайте на GreenPost.







