Чому жителі Землі іноді можуть бачити Місяць вдень: як це пояснюють вчені
Чому це відбувається і чому вдень наш супутник можна побачити не так часто
Якби Земля не мала атмосфери, наш супутник можна було бачити і вночі, і вдень. Але атмосфера у нашої планети є, то в чому ж секрет?
Люди звикли спостерігати за Місяцем лише вночі, хоча іноді буває так, що його можна побачити й у денному небі. Чому це відбувається і чому вдень наш супутник можна побачити не так часто, як можливо деяким хотілося б, пояснюють вчені в статті для видання Live Science.
За словами вчених, головна причина того, що люди можуть бачити Місяць, полягає в тому, що він відображає світло Сонця і через свою близькість до Землі є другим після нашої зірки найяскравішим об'єктом у небі. Саме тому Місяць можна бачити і вночі, і іноді навіть удень. Але Місяць не завжди видно вдень. Це зв'язано, як із самою атмосферою Землі, і з орбітальним циклом нашого супутника.
За словами вчених, якби на Землі не було атмосфери, то при спостереженні з її поверхні Місяць можна було б бачити цілодобово. Але в Місяця є свої фази і коли він рухається між Землею та Сонцем, то не завжди його освітлена сторона повернута до нас. І це робить її практично невидимою з поверхні планети.