- Головна
- Новини
- Агро
- Агробізнес UA
- Чому українські фермери щорічно втрачають до 3 млн тонн врожаю зернових? (відео)
Чому українські фермери щорічно втрачають до 3 млн тонн врожаю зернових? (відео)
Про це розповіли експерти
Зараз в Україні понад 11,5 млн га ріллі під сільськогосподарськими культурами мають високу кислотність. Україна щорічно втрачає до трьох мільйонів тонн врожаю зерна через закислення ґрунтів. Про це в ході пресконференції сказав професор, доктор сільськогосподарських наук Сергій Веремеєнко.
"Проблема стоїть дуже гостро. Немає державних програм вапнування, аграрії перестали вносити органічні добрива і перейшли на кислі мінеральні та азотні. Соя, кукурудза, рапс, соняшник та інші основні культури погано переносять кислотність ґрунту. За найскромнішими підрахунками, ми втрачаємо 2-3 млн тонн зерна щорічно, це сотні мільйонів доларів", - розповів він.
Завідувачка відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки УЛАН Ольга Ходаковська зазначила, що в 1990 році аграрії вносили вапняк на 1,5 млн га земель, а у 2019 році — тільки на 137 тис. га. За її словами, висока кислотність ґрунтів здатна знизити врожайність зернових культур до 50%. Але також це вплине на вартість ділянок після відкриття ринку земель в Україні.
"З такою землі платитимуть менше податків, відповідно, менше коштів піде до місцевих бюджетів", - додала вчена.
Більш того, токсичні речовини з азотних добрив потрапляють у воду і можуть викликати хронічні хвороби у жителів населених пунктів, що розташовані поруч з таким господарством.
Як розповів керівник ЗАТ «Тернопільський кар'єр» Роман Яворський, підприємство зайнялося виробництвом гранульованого вапняку для сільськогосподарських потреб через високий попит з боку аграріїв.
В «Українській асоціації вапняної промисловості» (УАВП) вважають за необхідне популяризувати ідею розкислення ґрунтів в Україні.
Нагадаємо, у Кабміні розповіли, як будуть боротися з посухою.