Питання проведення державної підсумкової атестації (ДПА) з англійської мови у 2025 році актуальне для учнів, які навчаються в 9 та 11 класах. За останні роки система освіти зазнала значних змін: і через заплановану освітню реформу, і через повномасштабну війну, яка не могла не вплинути на систему шкільного навчання та проведення іспитів. У цьому тексті ми детально розглянемо, що відомо про 2024/2025 навчальний рік у контексті проведення ДПА з англійської мови.
Хоч державна підсумкова атестація з англійської і не проводилася декілька попередніх років, а проте курси ДПА з англійської були дуже затребуваними серед школярів, особливо старших класів. Хороші курси ефективно замінюють заняття з репетитором і дозволяють повноцінно закріпити шкільну програму з англійської. Саме тому багато учнів та учениць використовували цей зручний інструмент для підвищення свого рівня володіння англійською мовою.
А навіщо їм це?
При тому, що причин вивчати англійську набагато більше, навіть трьох вищезазначених має вистачити, щоб дитина серйозно поставилася до занять із цього предмета. А допомогти з навчанням можуть якісні курси підготовки.
Серед усіх курсів зараз якісно виділяються ті, які створила перша в Україні дистанційна школа «Оптіма». Навчальний заклад уже давно дає своїм учням та ученицям відмінну середню освіту, але будь-яка дитина (навіть та, що не є учнем цієї школи) може пройти та закріпити матеріал на курсах ДПА з англійської мови https://optima.study/kurs-angliyska-mova-pidgotovka-do-dpa:
Таким чином, курси ДПА допомагають дітям якісно вивчати англійську мову, що дозволить досягати більшого успіху в майбутньому.
Зараз на це запитання є чітка відповідь: у 2025 році обов’язкової ДПА з англійської не буде. Зараз Український центр оцінювання якості освіти займається розробкою оновленого формату державної підсумкової атестації. У найближчі роки, ймовірно, будуть проводитися тестові ДПА лише для деяких дітей, і результати атестації не будуть впливати на успішність школяра. І хоч у 2025 році ДПА точно не варто очікувати, бо Верховна Рада вже звільнила дітей від її складання, у 2026 році ситуація може змінитися.
Утім, як усі розуміють, підготовка до ДПА (особливо з англійської) – це не лише про саму атестацію, а й про знання, які надалі допоможуть дитині досягти успіху в навчанні й роботі.