Догори
Дати відгук

Через пташиний грип в Україні перевірятимуть птахогосподарства

2 хв на прочитання25 Січня 2020, 18:06
Поділитись:

25.01.2020

Перевірка буде позаплановою і проходитиме у зв’язку з необхідністю посилення заходів біологічної безпеки в птахогосподарствах різної форми власності для недопущення поширення збудника грипу птиці на території України.

Як повідомляє seeds.org.ua , перевірки Держпродспоживслужби будуть у І кварталі 2020 року, перевірятимуть суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці.

За словами експертів, найбільш вразливі до пташиного грипу – домашні та фермерські господарства. Через брак коштів такі господарства часто нехтують біобезпекою, зокрема, як правило, не проводять необхідних щеплень.

Окрім того, основним переносником пташиного грипу є дикі птиці, які мігрують, доступ до контакту з якими має домашня птиця на вільному вигулі. Що стосується промислових птахофабрик, то там, за словами експертів, ризик підхопити пташиний грип – рівний нулю.

“По-перше, тому, що птиця, яка вирощується промисловими господарствами, ізольована від комунікації із дикими птахами. По-друге, тому, що промислові господарства роблять щеплення від хвороби Ньюкасла, яка дуже пов’язана із пташиним грипом, і по факту захищає від захворювання, по 5-6 разів на рік. Тоді як у приватних господарствах таких щеплень майже ніхто не робить”, — розповів спеціаліст по птахівництву Євген Хайлов.

Як повідомляв GreenPost, ЄС призупинив імпорт м’яса птиці з України через пташиний грип на Вінничині.

Відповідно до того, що пташиний грип відноситься до транскордонних захворювань, які неможливо зупинити на кордоні, адже основним фактором поширення є інфіковані дикі перелітні птахи, під час спалахів пташиного грипу необхідно відмовитися від курятини зі стихійних ринків

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко