Через коронавірус 27 країн опиняться на межі голоду

2 хв на прочитання21 Липня 2020, 22:36

Про це заявили в ООН

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) і Всесвітня продовольча програма (ВПП) визначили 27 країн, у яких через кілька місяців може розвинутися продовольча криза через COVID-19. Про це повідомляє AgroPortal.ua посилаючись на euromeat.

У список 27 країн потрапили: Афганістан, Бангладеш, Гаїті, Венесуела, Ірак, Ліван, Судан, Сирія, Буркіна-Фасо, Камерун, Ліберія, Малі, Нігер, Нігерія, Мозамбік, а також Сьєрра-Леоне, Зімбабве і деякі інші.

Ці країни вже боролися з відсутністю продовольчої безпеки й голодом ще до появи COVID-19. Раніше це було пов'язано з економічною кризою, нестабільністю, відсутність безпеки, екстремальними кліматичними явищами, а також шкідниками рослин і хворобами тварин.

«Тепер вони перебувають на межі й несуть на собі основний удар руйнівного впливу COVID-19 на продовольчі системи. Ми не повинні думати про це як про ризик, який коли-небудь виникне. Ми не можемо сприймати це як проблему завтрашнього дня. Нам потрібно зробити більше для захисту продовольчих систем і нашого найбільш вразливого населення — прямо зараз», - сказав генеральний директор ФАО Цюй Донг.

Своєю чергою пандемія внесла свій негативний вплив і в без того нестабільне положення цих країн. Опитані фермери повідомляють про численні проблеми з доступом до насіння, що призводить до скорочення посівів. На Гаїті 90% респондентів очікують побачити значне зниження виробництва зернових. В Колумбії більша частина опитаних скотарів повідомляють про труднощі з доступом до корму, а в Південному Судані дві третини респондентів заявляють, що намагаються отримати доступ до підтримки здоров'я тварин.

«Ця динаміка, ймовірно, призведе до циклу скорочення виробництва, скорочення можливостей для використання в сільському господарстві й зростання цін на продукти харчування. В результаті виникне середа з погіршенням продовольчої безпеки й голод», - вважають у ФАО.  

Нагадаємо, нардепи проголосували за закон про сільськогосподарську кооперацію.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: