- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Трубопровід "Північний потік-2" почали класти у водах Данії
Трубопровід "Північний потік-2" почали класти у водах Данії
Будівництво продовжується не дивлячись на погрози США про санкції
Судно-трубоукладач "Фортуна" напередодні почало укладання "Північного потоку-2". Про це повідомляє російське інформагентство, посилаючись на компанію-оператора Nord Stream 2.
"Судно-трубоукладач "Фортуна", яке 24 січня розпочало роботи з відновлення будівництва газопроводу "Північний потік-2", успішно провело морські випробування і сьогодні приступило до трубоукладання у водах Данії", - розповіли у компанії.
Оператор також заявив, що всі роботи з укладання газопроводу проводяться відповідно до належних дозволів.
Судно "Фортуна" прибула до місця будівництва трубопроводу 24 січня. Разом з нею вести укладання газопроводу у виключній економічній зоні Данії буде судно постачання "Балтійський дослідник" і судно "Мурман".
Проєктом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
Враховуючи санкції, які ухвалила Палата представників Конгресу США в законопроєкті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проєкту здійснюють європейські компанії — французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не був побудований.
18 січня 2021 року США попередили союзників у Європі про намір ввести санкції проти російського корабля "Фортуна", який бере участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Раніше ми розповідали, що Європарламент ухвалив резолюцію з санкціями проти “Північного потоку-2”.