- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Будівництво нових сміттєпереробних заводів на Київщині обійдеться майже 120 млн доларів
Будівництво нових сміттєпереробних заводів на Київщині обійдеться майже 120 млн доларів
Переважна частина обладнання на заводах буде українського виробництва, решта - європейського.
Це перший великий інвестиційний проєкт, який реалізують в рамках реформи управління відходами в Україні. Він передбачає будівництво двох нових сміттєпереробних заводів для кластерного вирішення проблем з відходами одразу трьох громад - Бориспільської, Броварської та Фастівської. Обидва комплекси зможуть сукупно переробляти 470 тис. тонн відходів на рік. Про це йдеться у пресрелізі Міндовкілля.
Як повідомляють у відомстві, унікальність заводів - у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів - металобрухту, скла та пластику.
Розташовуватимуться потужності на території Бориспільської та Фастівської громад, поза межами населених пунктів - на земельних ділянках, власниками яких є відповідні міські ради.
На якій стадії реалізація проєкту сьогодні?
Наразі на території Бориспільської громади вже визначено земельну ділянку у 25 га, де будуть розміщуватися потужності. Фастівська громада займається оформленням документів для вирішення земельних питань.
До кінця листопада поточного року планують завершити перемовини із кількома європейськими інвесторами. Адже проєкт реалізовуватимуть із залученням кредитних коштів від європейських банків (70%) та приватних інвестицій (30%).
Далі здійснюватимуть вибір проектувальників і підрядників - за тендерними процедурами європейських банків, що інвестуватимуть проєкт.
Загалом строк будівництва складе близько 18 місяців.
До цього, 20 червня 2022 року Верховна Рада схвалила рамковий Закон “Про управління відходами” № 2320-IX, який імплементує європейські директиви та створює прозорі умови та гарантії для роботи інвесторів у секторі.