Брак сну впливає на розвиток хронічних хвороб: вчені пояснили, як це працює

3 хв на прочитання20 Січня 2023, 19:30
Лікар розповів, як зробити свій сон здоровим

Люди з недосипом схильні до раку і хвороб серця

Хронічний недосип приблизно на третину збільшує ризик розвитку хронічних хвороб, серед яких: серцево-судинні, діабет, артрит, деменція, рак та хвороба Паркінсона. Крім того, брак сну може призвести до ожиріння. З віком цей вплив на здоров’я суттєво збільшується.

Заборона розповіла про велике дослідження, яке тривало 25 років.

Люди з недосипом схильні до раку і хвороб серця: дослідження

Науковці впродовж 25 років проводили експеримент за участі 8000 державних службовців з Великої Британії. Жоден з низ на момент початку дослідів не мав хронічних захворювань. Кожні чотири-п’ять років вчені робили моніторинг їхнього здоров’я та запитували, скільки вони спали у проміжках між аналізами, пише CNN.

Результати показали, що люди у віці 50 років, які регулярно спали п’ять або менше годин на добу, мали на 30% більший ризик розвитку кількох хронічних захворювань з часом, ніж ті, хто спав принаймні сім годин. У 60 років ризик збільшувався на 32%, а в 70 років — на 40%.

До хвороб підвищеного ризику увійшли:

«З’являється більше літератури про те, що сон може впливати не лише на психічне здоров’я, а ще й на велику кількість супутніх захворювань. Тривалість сну важлива, але також і якість — фактор, який це дослідження не врахувало», — каже одна з дослідниць Шерон Кобб. 

Результати експерименту також підтверджують дані Центру з контролю та профілактики захворювань США:дорослі, які сплять менш як сім годин на добу, мають більше шансів на розвиток ожиріння та високий кров’яний тиск.

«Інші дослідження показали, що сон є відновним процесом, який, серед іншого, виробляє та регулює гормони в організмі. Гормони регулюють такі речі, як апетит, обмін речовин, статевий потяг, артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, температуру тіла та циркадні ритми. Якщо організм не виробляє достатньо гормонів через брак сну, це, як вважається, призводить до хронічних проблем зі здоров’ям на додаток до таких речей, як втома, болі в тілі та проблеми з артеріальним тиском», — пояснив доцент кафедри здоров’я в університеті Алабами Адам Ноулден.

Як покращити сон: поради від науковців

Ноулден розробив кілька рекомендацій для людей, які страждають безсонням чи мають інші проблеми зі сном:

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: