Догори
Дати відгук

Блокування Каховської ГЕС-2: енергетики в шоці

«Укргідроенерго» не погоджується з рішенням Херсонської ОДА, яке зупиняє розробку і подальше будівництво Каховської ГЕС-2.

3 хв на прочитання10 Березня 2020, 17:27
Був розроблений Звіт з ОВД, до написання якого були залучені п’ять незалежних експертів з оцінки ризиків, гідробіології, гідроекології, іхтіології, оселищ та вразливих екосистем Був розроблений Звіт з ОВД, до написання якого були залучені п’ять незалежних експертів з оцінки ризиків, гідробіології, гідроекології, іхтіології, оселищ та вразливих екосистем
Поділитись:

ПрАТ «Укргідроенерго», не погоджується з  рішенням Херсонської ОДА, яке зупиняє розробку і подальше будівництво Каховської ГЕС-2. Про це ідеться у повідомленні, яке GreenPost отримав від пресслужби ПрАТ.

Це реакція на Рішення про відмову у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності щодо будівництва та експлуатації гідроелектростанції «Каховська ГЕС-2», яке  20 лютого 2020 року оприлюднив Департамент енергетики та екології Херсонської ОДА. У Рішенні зазначено, що у звіті з ОВД подано недостовірні відомості, що і є підставою для відмові у видачі документу дозвільного характеру. Таким чином Департамент закрив справу про розгляд Звіту з ОВД по Каховській ГЕС-2.

«Укргідроенерго» вважає, що Рішення суперечить поданій компанією інформації у Звіті про оцінку впливу на довкілля. Компанія вважає, що зробила усе як належить, а саме:

  • у звіті відсутні будь-які недостовірні відомості;
  • у звіті викладена уся інформація, яка повинна бути висвітлена згідно зі ч.2 ст.6 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»;
  • будь-яких зауважень та пропозицій з приводу планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля від уповноваженого органу, який видає висновок, після опублікування повідомлення про плановану діяльність, не надходило;
  • усі зауваження та пропозиції громадськості були враховані повністю або частково та надані обґрунтовані відповіді на поставлені питання в межах процедури громадського обговорення суб’єктом господарювання, які безпідставно не були взяті до уваги уповноваженим територіальним органом.

Про свої подальші дії у цій справі Укргідроенерго обіцяє згодом проінформувати громадськість.

Низка громадських організацій, навпаки, радіє такому рішенню департамента екології Херсонської ОДА.

«Національний екологічний центр України, Національний парк «Нижньодніпровський», Херсонський державний університет, Інститут геології НАНУ, інші громадські організації не лише підготували та надіслали зауваження до Звіту з оцінки впливу на довкілля, виступили з ними на громадських слуханнях, але головне, що завдяки херсонському та каховському активу до цих зауважень прислухались депутати Херсонської обласної ради. Таке буває просто вкрай рідко. Особливо в справах з Укргідроенерго.

Це дійсно перемога. Перемога заради нашого діду Дніпро, заради козацької спадщини, заради зупинки розростання всіх інших нищівних проектів енергетиків»,  – прокоментував рішення департаменту екології голова Канівського підрозділу Національного екологічного центру України Дмитро Іванов. 

Нагадаємо, що у період з 23 листопада 2018 по 6 листопада 2019 був розроблений Звіт з ОВД, до написання якого були залучені п’ять незалежних експертів з оцінки ризиків, гідробіології, гідроекології, іхтіології, оселищ та вразливих екосистем, що узагальнили матеріали більше ніж 10 докторів наук та 30 кандидатів наук з наукових та проєктних інститутів, які були розроблені в межах ОВНС проєкту «Будівництво Каховської ГЕС-2» стадій «ТЕО» і «П» - проект.

Довідка: Проект «Будівництво Каховської ГЕС-2», як технічно складний проект, об’єкт енергетики, що належить до категорії СС2-СС3 і класифікується як нове будівництво, виконується у три стадії   проектування: «ТЕО» – техніко-економічне обґрунтування; «П» – проект; «РД» – робоча документація.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost