«Благословення і прокляття нашого клімату — саме в цьому»: посуха в Іспанії відступила, почалися повені
Дощі заповнюють спорожнілі водосховища.

За даними міністерства довкілля та екологічних перетворень Іспанії, водосховища по всій країні заповнені в середньому на 66 %, що є найвищим показником за останнє десятиліття. Про це розповідає Euronews.
За порятунок від посухи в Іспанії доводиться платити: через раптові повені та рекордні дощі сотні людей змушені евакуюватися зі своїх будинків, закриваються школи, затоплені автомобілі.
Торік деякі райони країни страждали від жорстокої посухи, але нещодавно погода різко змінилася.
За даними іспанського національного метеорологічного агентства AEMET, за перші 18 днів березня в Іспанії випало більш ніж удвічі більше за місячну норму опадів — зокрема в таких посушливих регіонах, як Андалусія, де через розлив річок довелося евакуювати сотні людей.
За словами метеоролога AEMET, за перші 3 тижні цього місяця в Мадриді випало більше опадів, ніж за всі місяці з початку ведення обліку у 1893 році.

Але мінлива погода — звичне явище для Іспанії.
«Благословення і прокляття іспанського клімату — саме в цьому. У нас бувають періоди тривалої посухи, які зазвичай закінчуються подібними ситуаціями. Проте дощі, що пройшли в березні, були зовсім винятковими», — каже Даніель Аргуесо, кліматолог з іспанського Університету Балеарських островів.
Наразі посуха, що почалася 2023 року, закінчилася. Водосховище Сау, що постачає водою Барселону, зараз заповнене приблизно на 48 %, тоді як торік у цей же час воно було заповнене менш ніж на 5 %.
Як довго запаси води залишатимуться в нормі, залежить від того, скільки ще весняних дощів випаде в Іспанії та наскільки спекотним буде це літо. Науковці кажуть, що зміна клімату робить коливання між посухою та зливою різкішими, оскільки підвищення температури провокує екстремальні погодні умови, такі як тривала посуха та сильні дощі.
Однак кліматологи вважають, що Іспанія, швидше за все, залишиться без обмежень на подачу води принаймні до літа.
Нещодавні повені сталися лише через кілька місяців після смертоносної зливи у Валенсії, яка забрала життя сотень людей, після того, як у деяких районах усього за вісім годин випала річна норма опадів.
Науковці кажуть, що зміна клімату робить перепади між посухою та зливою різкішими.
Підвищення температури в усьому світі прискорює гідрологічний цикл, у якому вода переміщається між Землею й атмосферою. Це провокує екстремальні погодні умови, такі як тривалі посухи та сильні дощі.
Більше новин читайте на GreenPost.







