«Більшість захворілих — щеплені»: вакцинолог рекомендує, як захиститися від кашлюка
Кашлюк серед дорослих в Україні взагалі не фіксують.
У Європі зростає захворюваність на кашлюк. Відомий лікар-імунолог, вакцинолог Андрій Волянський наводить статистику: з початку року в Хорватії зафіксовано 2100 випадків захворювання на кашлюк, 3100 — в Чехії, 1750 — у Нідерландах, 5250 — в Іспанії. Більшість захворілих — діти 5-14 років. Декілька летальних випадків, більшість із котрих — діти до 1 року.
Більшість захворілих — щеплені.
Андрій Волянський переконаний, що, хоч в Україні за даними ЦГЗ в січні зафіксовано 193 випадки, реальна кількість значно вища, тим більше кашлюк серед дорослих в Україні взагалі не фіксують.
«Що це таке? Невже вакцинація не захищає вакциновану Європу? Захищає. Але. Післявакцинальний імунітет не стійкий. Тому щеплені в дитинстві підлітки і дорослі хворіють, але не так важко, як діти молодшого віку. Часто єдиний прояв — тривалий кашель без підвищення температури тіла. Зрозуміло, людина що кашляє, інфікує вразливих оточуючих», — пояснює вакцинолог.
Що робити? Андрій Волянський рекомендує замість календарного щеплення АДП в 6 років вакцинувати дітей перед школою АаКДП-м (Бустрикс) або АаКДП-м-ІПВ (Бустрикс Поліо). Те ж саме у 16 років та для дорослих — замість АДП-м (Індія) щепити Бустрикс. Окрема ситуація щодо вагітних або дівчат, що планують вагітніти: бажано перевірити напруженість захисту проти кашлюку (як і проти дифтерії, правцю, кору, краснухи, паротиту, поліо) та за відсутності захисного рівня зробити необхідні щеплення.
Більше новин читайте на GreenPost.