Догори
Дати відгук

Безсоння призводить до інсульту : названо симптоми небезпечних розладів сну

Люди, які страждають на п'ять або більше симптомів розладу сну, подвоюють ризик інсульту.

1 хв на прочитання15 Липня 2023, 23:50
Поділитись:

Інсульт є серйозним та небезпечним для життя невідкладним станом. Це відбувається, коли кровопостачання частини мозку припиняється, зазвичай, або через тромб, або через розрив кровоносної судини. Відомо безліч факторів, що підвищують ризик інсульту, таких як куріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину, надмірна вага або ожиріння.

Дослідження показали, що ваші звички сну також можуть наражати вас на більший ризик. Симптоми безсоння підвищують ймовірність інсульту. Наявність від одного до чотирьох симптомів безсоння, які можуть бути такими легкими, як почуття втоми вранці, збільшує ризик на 16 відсотків. Ризик інсульту збільшився до 51 відсотка серед тих, хто мав від п'яти до восьми симптомів безсоння.

Ці симптоми включали:
- труднощі засинання;
- занадто раннє пробудження та неможливість знову заснути;
- вранці не почуваєтеся відпочилим.

Зв'язок сну та інсульту був найбільш сильним серед людей молодше 50 років: якщо у них було від п'яти до восьми ознак безсоння, ймовірність інсульту у них була майже в чотири рази вищою, ніж у тих, що легко сплять. У той час як у людей старше 50 років з такою ж кількістю симптомів ризик інсульту був на 38% вищим, ніж у їхніх однолітків.

Всі ризики ще більше збільшуються серед людей з депресією, діабетом, гіпертонією та серцевими захворюваннями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.