Безкоштовні добрива, які можна приготувати власноруч: як використовувати те, що просто «під ногами»
Це «інвестиція» в гарний урожай.
Щоб отримати гарний урожай, треба не тільки вчасно посадити, полити і розпушити, а й підживити. Адже без додаткових підживлень город не порадує вас великою кількістю плодів. Однак зовсім не обов'язково витрачати на добрива кошти — багато добрив у нас, як-то кажуть, під ногами. Про них розповідає Телеграм-канал «Садівник».
Деревний попіл. Застосовується в сухому та розведеному вигляді. Для приготування розчину відро наповнюють на 1/10 попелом і по вінця заливають гарячою водою. Потім настоюють 2 доби, проціджують і використовують.
У сухому вигляді попіл застосовують, наприклад, для припудрення полуниці після цвітіння. Також жменю сухого попелу додають у ямки при посадці перцю, картоплі, помідорів та інших культур.
Яєчна шкаралупа. Краще засвоюється у рідкому вигляді. Для приготування настою використовують приблизно 100 г подрібненої шкаралупи, заливають її 1 л окропу, накривають кришкою та залишають на тиждень. Перед застосуванням розводять настій водою (1:3).
Черствий хліб. Використовують у вигляді розчину як стимулятор росту. Для приготування беремо 2/3 черствого хліба, заливаємо теплою водою, кладемо зверху щось важке і залишаємо у темному місці на тиждень. Перед застосуванням ретельно перемішуємо та розводимо водою (1:3). Використовуємо розчин у період росту, під час цвітіння та плодоношення.
Картопляний відвар. Після варіння картоплі в мундирі не поспішайте виливати воду, вона стане в нагоді для підживлення кімнатних рослин, розсади і городніх культур. Злийте її в окрему посудину, дайте охолонути та використовуйте з розрахунку 500 мл на 1 м2.
Використаний чай. Висушене чайне листя після пиття можна використовувати для поліпшення якості ґрунту або зробити з нього підживлення для розсади. Для приготування розчину беремо 2 ч. л. сухого листя, заливаємо їх 500 мл води і настоюємо 2 дні. Потім проціджуємо настій і підживлюємо розсаду: по 1 ст. л. під кожен сіянець.
Також ми вже писали, що найкраще добриво на дачі можна отримати безкоштовно.