Догори
Дати відгук

Барвисті бджолоїдки повернулися на Одещину після зимівлі в Африці

Екзотичні птахи контролюватимуть популяцію комах на території Тузлівських лиманів

1 хв на прочитання11 Травня 2025, 15:12
Бджолоїдки в Одеській області: яскраве поповнення екосистеми Бджолоїдки в Одеській області: яскраве поповнення екосистеми
Поділитись:

10 травня 2025 року в Одеській області помітили повернення яскравих екзотичних птахів – бджолоїдок (Merops apiaster). Ці птахи, відомі своїм барвистим оперенням, прилетіли з далекої Африки та оселилися на території Національного природного парку “Тузлівські лимани”.

Бджолоїдки відіграють важливу роль у місцевій екосистемі, допомагаючи контролювати популяції різних комах, серед яких бджоли, оси та інші багаті на білок види. Крім того, самі бджолоїдки є джерелом їжі для більших хижаків, таких як яструби та сови.

Ці винахідливі птахи використовують різноманітні стратегії полювання. Деякі з них вистежують комах у польоті, демонструючи вражаючу спритність, тоді як інші воліють терпляче чекати на свою здобич, сидячи на гілках чи інших підвищеннях.

Бджолоїдки мають гострі кігті, які допомагають їм міцно утримувати спійману комаху, а їхні дзьоби оснащені зазубреними краями, що полегшує розбивання твердих панцирів бджіл.

Цікаво, що в спекотну погоду бджолоїдки не надто охоче полюють на великих жуків, але якщо голод бере своє, то не гребують і таким кормом. З великими жуками ці птахи поводяться особливо – перш ніж з’їсти, вони довго розминають їх дзьобами, роблячи своєрідні “відбивні”.

Повернення бджолоїдок на Одещину свідчить про сприятливі екологічні умови в регіоні та є гарною новиною для збереження біологічного різноманіття.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.