Аритмія: коли слід звертатися до лікаря

2 хв на прочитання20 Лютого 2022, 07:50

«Автомат вистрілює чергу, робить паузу і починає стріляти одиночними» — так описує аритмію пацієнт.

Аритмія — хвороба сучасних людей, пов'язана зі швидким ритмом життя, постійним поспіхом і регулярним стресом, який багато хто з нас відчуває. Про це розповіла лікар-кардіолог Наталія Іванюк.

Вона говорить, що аритмією страждають мільйони людей — до 6 % населення у всьому світі. Як правило, аритмія безпечна, але сама її поява може бути провісником небезпечних для життя хвороб.

«Автомат вистрілює чергу, робить паузу і починає стріляти одиночними» — так описав напад аритмії один із пацієнтів Наталії Іванюк на прийомі.

Вона підкреслює, що, якщо «мотор барахлить», слід не займатися самолікуванням, а негайно звернутися до кардіолога для детального обстеження. Адже тільки кардіолог може допомогти усунути аритмію.

Крім медикаментозного лікування аритмій, є й радикальні хірургічні види лікування: ⠀

  1. Імплантація кардіостимулятора — використання програмованого апарату, який дозволяє забезпечити нормальний ритм скорочень серцевого м’яза. Імплантується в організм у випадках рідкісних серцевих скорочень або погано керованих за частотою аритмій. ⠀
  2. Імплантація дефібрилятора — апарату, що забезпечує в потрібний момент розряд для відновлення синхронного скорочення серцевого м’яза. Показана за наявності так званих злоякісних тахіаритмій (наприклад, шлуночкової тахікардії). ⠀
  3. Радіочастотна абляція — малоінвазивна хірургічна процедура. Показана за наявності миготливої ​​аритмії, шлуночкової тахікардії або великої кількості екстрасистол. ⠀

Усі ці заходи проводять під місцевою анестезією. Їхня тривалість — від 30 хвилин до 1 години. Час перебування у стаціонарі становить одну добу.

Також ми розповідали, що більшість людей у ​​світі помирає від атеросклерозу, і фармфірми цим користуються — кардіолог.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: