Догори
Дати відгук

Антимонопольний комітет розбереться із завищеними цінами на ПЛР-тести

В АМКУ підозрюють змову українських лабораторій

1 хв на прочитання18 Серпня 2020, 19:56
Поділитись:

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) почало розслідувати дотримання вимог конкурентного законодавства при формуванні цін на проведення ПЛР-тестів на наявність коронавірусу. Про це в Facebook написав глава даного відділення АМКУ Олексій Хмельницький. За його словами, Антимонопольний комітет почав розслідування за запитом депутата Київської міської ради Олександра Бродського.

"Наведена у зверненні інформація може свідчити про наявність в діях медичних лабораторій в Києві, постачальників та/або виробників ПЛР-тестів ознак порушень конкурентного законодавства, а саме антиконкурентних узгоджених дій або зловживання монопольним становищем", - заявив посадовець.

Хмельницький додав, що офіційна ціна проведення тесту "кусається": за тест треба заплатити мінімум 715 гривень, максимум - 2200.

"Це немало. І це викликає питання: чи дійсно тести коштують саме стільки? Або кілька лабораторій домовилися тримати таку ціну? Ми точно скажемо, не порушено конкурентне законодавство при формуванні ціни. Тому що ринкова економіка повинна працювати в інтересах громадян", - написав він.

Тим часом, лабораторні центри МОЗ отримали право розпоряджатися бюджетними коштами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я