Догори
Дати відгук

Алергія виліковна. Лікар розповідає, як цього досягнути

При тому, що ми всі різні

2 хв на прочитання04 Жовтня 2020, 19:24
Поділитись:

Насамперед успіх лікування алергії залежить від діагностики та компетентності лікаря, говорить у своєму інтерв’ю GreenPost Марина Борисюк, кандидат медичних наук, алерголог, директор медичного центру. Але якщо у дітей прогнози позитивні на 99%, то у дорослих, які зазвичай мають супутні захворювання, особливо шлунково-кишкового тракту, усе складніше.

Проте лікар запевняє, що дуже гарні результати є завжди, справа лише в їхній тривалості.

«У середньому ми даємо гарантію, що після лікування людині 10 років буде добре», – говорить Марина Борисюк.

Вона розповідає, що люди часто приходять до лікаря, випивши вже всі таблетки, які рекламувалися по телевізору: «Не допомагає, що робити?» Насправді ж ліки підбираються в індивідуальному порядку.

Лікування алергії є симптоматичне й істинне.

«Людині погано просто зараз, вона прийшла до лікаря, він їй дав спрей до носа, пігулку до рота, краплі в очі – і людині полегшало. Це антигістамінні препарати, вони просто не дають клітинам нашого організму виробляти гістамін, на якій відбувається така реакція. Але ми пігулку не випили – і гістамін знову виробляється»,
– пояснює Марина Борисюк.

А істинне лікування алергії (алергенспецифічна імунотерапія) дозволяє людині після курсу лікування перебувати поруч із алергенами й не відчувати їх. Алерголог говорить, що це лікування фізіологічне: воно не шкодить організму.

«На жаль, цей курс лікування трирічний. Але це не "дві таблетки тричі на день щодня": спочатку робляться уколи раз на тиждень, а потім треба приїжджати раз на місяць на один укол», – розповідає лікар.

Істинне лікування починають тоді, коли нічого не цвіте, коли нема провокуючого чинника. Воно полягає у введенні в організм людини мікродоз алергену, на який він реагує.

«Ми за три роки перевчаємо імунну систему людини, перебудовуємо її правильним чином, щоб вона потім не реагувала на ці алергени», – пояснює Марина Борисюк.

Проте лікар застерігає, що 80% людей після першого курсу, який починається в холодну пору року, вже влітку так не відчувають алергії і зупиняються на цьому етапі, вирішивши, що їм і так уже добре.

«У такому разі на наступний рік алергія повернеться, і буде ще сильнішою. Курс доведеться починати заново. Тому у нас дуже багато людей, які в листопаді-грудні згадують, що їм улітку було погано, і приходять до нас», – говорить алерголог.

Раніше ми розповідали, як визначити, на що саме у тебе алергія.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.