Алергія на сонце: причини, профілактика і лікування

3 хв на прочитання26 Червня 2021, 23:50

З настанням теплих сонячних днів тисячі людей прямують на природу, ближче до водойм, їдуть відпочивати на море, у спекотні екзотичні країни.

Сонячні промені не тільки зігрівають нас своїм теплом у весняно-літній період і радують узимку, але ще й допомагають зміцнити імунітет. Але, на жаль, у деяких людей перебування на відкритому сонці може викликати алергічну реакцію.

Алергія на сонце, або сонячний дерматит (фотодерматит, фотодерматоз), – зовсім не рідкісне явище. Статистика свідчить, що близько 20 % людей у всьому світу стикаються із цим захворюванням.

Як проявляється алергія на сонце

Сонячний дерматит може проявлятися по-різному. Люди з особливо сильною реакцією на сонячні промені страждають при першій їх появі. Іншим потрібно провести на сонці більше часу, щоб алергічна реакція розвинулася. Але і тим, й іншим фізичний дискомфорт від перебування на відкритому повітрі в сонячні дні забезпечено.

Симптоми сонячного дерматиту

Причини виникнення алергії

Причини виникнення цієї хвороби можуть бути різними. І часто винуватцями такої реакції на сонці свого організму стають самі люди. Довготривале незахищене перебування на відкритому сонці, величезні дози ультрафіолетових променів активізують усі захисні сили організму на вироблення пігменту меланіну, що неминуче призводить до порушення функції роботи нирок і надниркових залоз.

Будь-яку алергію провокують такі чинники, як нестача вітамінів в організмі, знижений імунітет, порушена робота внутрішніх органів і обміну речовин, приховані та хронічні захворювання. Тому при появі перших зовнішніх симптомів обов’язково зверніть увагу на загальний стан здоров’я.

Профілактика

Лікування

Для полегшення печіння та свербежу шкіри застосовуйте мазі із вмістом цинку, ланоліну, метилурацила. Внутрішньо можна приймати протизапальні препарати.

Але найголовніше те, що при перших ознаках алергічної реакції на сонці варто обов’язково звернутися до лікаря. Він визначить, що стало причиною виникнення захворювання (внутрішні розлади функцій організму або зовнішні чинники) і призначить лікування.

Джерело: НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

До слова,   «хвороба Майкла Джексона» і  як можна запобігти та вилікувати вітиліго.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: