Догори
Дати відгук

Активісти презентували звіт з Аудиту відходів та брендів 2021

Щороку участь у Brand Audit беруть 42-85 країн світу

1 хв на прочитання26 Січня 2022, 13:15
Фото: Еконополітика Фото: Еконополітика
Поділитись:

Як зазначають у Zero Waste Alliance Ukraine,звіт засновано на аудиті, проведеному у 5 містах України. Зокрема, у Луцьку, Херсоні, Люботині, Кам'янець-Подільському та Маріуполі.

Цей звіт проводився у рамках проєкту "Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні", що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки ЄС. 

Організатори повідомили, що цей напрямок є дуже популярний у світі: щороку участь у Brand Audit беруть 42-85 країн світу  і у минулому 2021 році до аудиту долучилися 11000 волонтерів.

У кожному з 5 міст аудиту, було проаналізовано стан збору та переробки відходів, від органічних до поліетилену. Зокрема, волонтери та учасники екоорганізацій організовували прибирання певного засміченного місця, і на основі сортування прибраного сміття робили аналіз того, що викидають просто неба люди. У Луцьку, зокрема, волонтери зробили аналіз відходів, які викидають мешканці звичайного міського будинку, а у Кам'янець-Подільському - прибирали у дендропарку.

Активісти зауважують, що має бути більш широка компанія зі збору і сортування сміття. Так, у Херсоні фіксується найбільша частка зі знайденого сміття серед скла (пляшки -33%), а у Маріуполі - це органічні відходи (40%).

Загальні висновки та рекомендації:

  • прйняття рамкового законо Про відходи 2207-1-д
  • проведення аудиту відходів
  • налагодження системи роздільного збору сміття такомпостування органічних відходів
  • впровадження систем заставної тари
  • сміттєспалювання є неприйнятним способом утилізації твердих побутових відходів
  • введення реєстрів та моніторингу збору даних про відходи

До слова, Президент доручив збільшити штрафи за викидання сміття: подробиці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.