Понеділок, 26 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Airbus презентував три концепти водневих лайнерів з нульовими викидами

Турбогвинтовий літак здатний перевезти до 100 пасажирів

1 хв на прочитання25 Вересня 2020, 10:18 213
Поділитись:

Компанія Airbus представила одразу три концепти першого у світі комерційного літака з нульовими викидами, який міг би вступити в експлуатацію до 2035 року. Кожен з них представляє різний підхід до досягнення польоту з нульовим викидом,  пише autogeek.com.ua.

Всі концепти покладаються на водень як основне джерело енергії – варіант, який, на думку Airbus, має надзвичайні перспективи як чисте авіаційне паливо і, ймовірно, стане рішенням для аерокосмічної та багатьох інших галузей промисловості для досягнення своїх кліматично нейтральних цілей.

Три концепти – всі під кодовою назвою “ZEROe” включають:

Турбовентиляторний літак на 120-200 пасажирів з дальністю польоту понад 2000 морських миль (3700 кілометрів), здатний працювати трансконтинентально і оснащений модифікованим газотурбінним двигуном, що працює на водні, а не на реактивному паливі.

Турбогвинтовий літак, здатний перевезти до 100 пасажирів, використовує турбогвинтовий двигун замість турбовентилятора, також працює на основі згоряння водню в модифікованих газотурбінних двигунах, який зможе пролетіти понад 1000 морських миль (1800 км). В компанії вважають, що такий запас робить його ідеальним варіантом для коротких експедицій.

Концепт “комбінованого крила” (до 200 пасажирів), в якій крила зливаються з основним корпусом літака, має запас польоту схожий з турбовентиляторним. Надзвичайно широкий фюзеляж відкриває безліч варіантів для зберігання та розподілу водню, а також для планування кабіни.

Як відомо, суд залишив закритою справу про формулу «Роттердам +».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.