Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Агро
  • Аграрний ринок: затримка жнив підняла ціни на пшеницю, а попит на кукурудзу слабшає

Аграрний ринок: затримка жнив підняла ціни на пшеницю, а попит на кукурудзу слабшає

Темпи жнив в Україні значно поступаються минулорічним.

2 хв на прочитання26 Липня 2025, 21:09
Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay Фото ілюстративне, My pictures are CC0. When doing composings / Pixabay
Поділитись:

Поточний тиждень на українському аграрному ринку характеризувався різноспрямованими ціновими трендами. Затримка збиральної кампанії спровокувала тимчасовий злет цін на пшеницю, тоді як вартість кукурудзи нового врожаю почала коригуватися вниз через ослаблення попиту з боку європейських покупців.

Як повідомляють аналітики, темпи жнив в Україні значно поступаються минулорічним. Станом на 24 липня було намолочено лише 10,3 млн тонн зернових та ріпаку проти 19,2 млн тонн на аналогічну дату минулого року. Таке відставання, особливо по пшениці (зібрано 7,1 млн т проти 14,7 млн т), створило дефіцит пропозиції на ринку та вплинуло на ціни.

Пшениця

На початку тижня ціни на пшеницю сягнули нових максимумів: $230 за фуражну та $235 за продовольчу з доставкою в порт. Це було спричинено не лише затримкою жнив, а й спекулятивним попитом з боку трейдерів, які намагалися закрити свої короткі позиції. Проте вже в середині тижня ринок скоригувався, і ціни впали на $5-7 – до $222-224 за фураж та $228-230 за продовольчу пшеницю. Очікується, що активний збір врожаю на заході України збільшить пропозицію фуражного зерна.

Кукурудза

Ціни на кукурудзу старого врожаю залишаються стабільними ($238-240) через обмежену пропозицію. Водночас вартість нового врожаю, сягнувши на початку тижня піку в $212, знизилася до $206-208 з доставкою в порт на листопад-грудень. Причиною стало ослаблення попиту з боку європейських покупців на тлі покращення погодних перспектив у Європі та укріплення євро відносно долара.

Олійні культури

  • Ріпак: Введення 10% експортного мита продовжує тиснути на внутрішні ціни в гривні, оскільки трейдери закладають його у вартість закупівлі. При цьому експортна ціна залишається стабільною на рівні $530-550 з доставкою в порт.
  • Соняшник: Ціни на новий врожай залишаються без змін – $570–580 з ПДВ на заводі. Оптимізму переробникам додали оновлені дані Держстату про збільшення посівних площ під соняшник.
  • Соя: Соя старого врожаю з ГМО торгується на рівні $388-390 з доставкою в порт, тоді як не-ГМО соя має премію та коштує близько $430-435.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.