Догори
Дати відгук

8 способів позбутися набряків ног у домашніх умовах

Найпоширеніші причини набряку ніг та методи боротьби з ними.

5 хв на прочитання09 Лютого 2023, 13:40
Поділитись:

Набряки викликають дискомфорт, відчуття тяжкості і навіть болю. Під час появи будь-якого виду набряку, незалежно від можливих причин, перш за все радимо проконсультуватися з лікарем, щоб запобігти можливим ускладненням.

Хоча деякі полегшуючи заходи можна провести вдома, а краще зробити їх регулярною профілактичною процедурою, навіть якщо пік набряку пройшов і ви відчуваєте собі добре, - такий догляд за ногами принесе тільки користь.

ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ НАБРЯКУ НІГ

1.Нірки. Набряк ніг може виникати через хворобу нірок. Зазвичай він поширюється на задню частину обох ног. При цьому ні болю, ні свербіння, ні підвищення температури немає. Спостерігається деяка набряклість вік, темні кола під очима. Змінюється колір сечі і зменшується її кількість. Якщо виявили у собі ці симптоми, потрібно звернутись до нефролога. Він допоможе розібратися, чому набрякають ноги.

2. Серце. Набряк на щиколотках може сигналізувати про захворювання серцево-судинної системи. «Сердечні» набряки, як правило, стають помітнішими до вечора, причому вони можуть з часом збільшуватися в об'ємі. Такі набряки поширюються від низу до верху - аж до області живота. При цьому виникає підвищена стомлюваність, задишка, тахікардія, блідість. Якщо ви помічаєте глибокі сліди від носків або панчіх на ногах, щиколотки відчутно збільшилися в обхваті, стали більше гомілки, якомога швидше зверніться до кардіолога.

3. Варікоз. Причиною набряків у ногах може бути варикоз. Венозні набряки часто виникають до вечора. При цьому можуть турбувати втому та тяжкість у ногах. Усунути набряки допоможуть контрастний душ або ванночки для ніг. Кілька хвилин потримайте ноги у гарячій воді, потім на кілька секунд опустіть у холодну воду. Полезно також полежати, підклавши під гомілки подушку. Якщо ви не можете зрозуміти, чому набрякають ноги, і це відбувається часто, потрібно звернутися до флеболога і пройти ультразвукове ангіосканування вен.

4. Аллергічна реакція. Іноді причиною появи набряків на нижніх кінцівках може стати алергія: харчова, медикаментозна, квіткова тощо. Всі симптоми цього захворювання, у тому числі і набряклість, повністю пропадають при прийомі антигістамінних препаратів. Знаючи про свою схильність, хворим слід уникати прямого контакту з будь-якими аллергенами, щоб не спровокувати нападу.

5. Суглоби. Набряк нижніх кінцівок іноді свідчить про наявність різних захворювань суглобів. Багато хвороб супроводжуються сильними змінами суглобової тканини, внаслідок чого стає скупчення великої кількості рідини.

ЧОМУ НОГИ НАБРЯКАЮТЬ ДО ВЕЧОРА

Деякі люди часто стикаються з проблемами появи набряків у вечірній час доби. У чому причина такого таймінгу? Ось одні з головних причин цього неприємного явища організму:

Тривалість перебування на ногах;

Постійне носіння взуття на високих підборах;

Носіння надто вузької взуття;

Надто активні фізичні навантаження;

Сидяча робота (зазвичай набряки ввечері з'являються у офісних працівників);

Відбувається застій лімфи і крові у судинах ніг;

Вживання рідини в кількостях, що перевищують денну норму;

Вживання алкоголю;

Різні захворювання внутрішніх органів та систем життєзабезпечення організму;

Вроджені аномалії розвитку ступінь ніг (плоскостопість);

Тривале перебування на білковій дієті;

Вагітність і період лактації;

Ожиріння будь-якого ступеня;

Генетична схильність до набряків тощо.

ЩО РОБИТИ ПРИ НАБРЯКАХ У ДОМАШНІХ УМОВАХ

  1. Значно знизити кількість уживаної рідини (при цьому слід враховувати денну норму). Якщо набряки утворюються влітку, то пити потрібно лише чисту воду маленькими глотками;
  2. Регулярно робити масаж;
  3. Обмежити споживання солі (до 5 г на день), скоротити обсяг рідини (до 1,5 л на день). Можна прийняти сечогінний збір (нирковий чай, настій листя брусниці).
  4. Зробити ванну для ног з травами. Для цього змішують 100 г листя берези, ромашки та м'яти, заливають трави 1 л кип'ятку, дають настоятися 1 годину. Потім розводять настій водою (до температури 36-38°C) і в отриманий розчин занурюють ноги. Процедура може тривати 10-15 хвилин.
  5. Допомагає від набряків ніг і березовий чай. Столову ложку листя берези залийте склянкою кропу, дайте настоятися 10 хвилин. Пийте 2 десь у день.
  6. Зробіть компресс із сирої картоплі. Натріть картопля на тертку, прикладіть масу до місць набряку і зафіксуйте марлею або бинтом. Потримайте 10-15 хвилин.
  7. Лежачи на дивані, злегка підніміть ноги і на деяку годину зафіксуйте їх у цьому положенні (під ноги можна покласти подушку, або згорнуте одеяло). Ця управа корисна навіть тим, кого набряки не турбують.
  8. Розімніться або влаштуйте легку тренування. Нерідко причиною набряків стає порушення кровообігу, тому, наприклад, при тривалому перебуванні в одному положенні набрякають ноги. Щоб вивести лишню рідину з організму і тим самим відновити нормальний кровотік, фахівці радять зробити розминку або легке тренування, після яких ви спітнієте.

ЯК ПОПЕРЕДИТИ ПОЯВУ НАБРЯКІВ

Здійснювати багатогодинні прогулянки на свіжому повітрі (бажано у парковій зоні або на природі);

регулярно займатися спортом;

Купувати зручне взуття, у якому ваша стопа відчуватиме собі максимально комфортно;

Регулювати кількість випитої рідини;

Намагатися вживати не дуже солону їжу;

Відмовитися повністю (або значно обмежити) від алкоголю та табачних виробів;

Намагатися кожен день лягати і вставати в ту саму годину і дотримуватися більш стабільного режиму дня тощо.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost