Кабачок – не тільки смачний і популярний овоч, але і справжній лікар.
Мало того, що в ньому багато калію, кабачок також містить натрій, кальцій, магній, фосфор, мідь і залізо, набір органічних кислот, вітаміни С, В1, В2.
У 100 г свіжих кабачків всього лише 27 ккал. Кабачок відмінно засвоюється і прекрасно підходить для найрізноманітніших дієт, в тому числі й для схуднення. А ось відварні кабачки, а також пюре і пудинги, приготовані з цього овоча, будуть корисні при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Хімічний склад кабачка робить цей овоч корисним продуктом для діабетиків, для яких в харчуванні дуже важливо обмеження вуглеводів і жирів.
Кабачок має хороші гіпоалергенні властивості. Безумовно, стовідсоткової гіпоалергенності не може гарантувати жоден продукт, але все ж, алергія на кабачок зустрічається надзвичайно рідко.
Не рекомендується захоплюватися кабачками хіба що при захворюваннях нирок, які пов’язані з порушенням виведення калію.
Маски з кабачків прекрасно пом’якшують, живлять і тонізують. Для відновлення водного балансу сухої шкіри кабачок нарізають на тонкі смужки і на 20 хвилин накладають на обличчя і шию, а вмиваються молоком або водою.
Якщо натерти кабачок і змішати в пропорції 1:2 з запареним геркулесом, то вийде чудова маска для жирної шкіри. З її допомогою можна прибрати жирний блиск і освіжити колір обличчя.
Також кабачок одночасно захищає шкіру від передчасного старіння, покращує мікроциркуляцію кровоносних судин шкіри, створює чудовий захист від ультрафіолетових променів.
Кабачок – один з небагатьох овочів, які набагато смачніші в недостиглому вигляді.
Невеликі зелені кабачки можна тушкувати, смажити, фарширувати, маринувати, робити з них оладки, ікру і додавати в інші страви – рецептів маса, від найпростіших, п’ятихвилинних до екзотичних з безліччю інгредієнтів.