Кажуть: все що смачно - шкідливо, а все що корисно - несмачно. Те ж саме з поганими і хорошими звичками: дуже складно себе змусити відмовитися від келиха вина або умовити вставати зі світанком, хоча ми всі чудово розуміємо, що це так корисно для здоров'я! Можете розслабитися і припинити боротьбу зі шкідливими звичками: вони, на думку деяких вчених, не так вже й шкідливі!
Солодке на сніданок
Ви любите, лише тільки прокинулися вранці, схопити печиво або цукерку, і ви боретеся з цією звичкою, прикладаючи немислиму кількість сили волі? Можете розслабитися: недавнє дослідження в Тель-Авівському університеті показало, що ті, хто з'їдав на сніданок солодощі, втратили в середньому на 2 кілограми більше, ніж ті, хто взагалі відмовився від шоколадок і тістечок! Можливо, справа в тому, що продукти з великою кількістю вуглеводів дають насичення надовго, і, з'ївши солодке на сніданок, ви наступного разу захочете перекусити набагато пізніше, ніж якби поснідали салатом.
Бутербродик з маслом
Намагаючись харчуватися здорово, ви відмовляєте собі в продуктах, що містять жири, на зразок вершкового масла і сала? І дуже даремно: продукти, що містять корисні жири (як масло і сало), просто необхідні для здоров'я серця! За даними недавнього дослідження, результати якого опубліковані в British Medical Journal, щоденне споживання жирної їжі (здорової, звичайно) знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.
Келих вина
Вино, коктейлі, чарочка горілки ... Всі ці радощі життя ви напевно вже забули, якщо намагаєтеся вести здоровий спосіб життя. Ще б пак: адже алкоголь шкодить і печінки, і судинах, та ще й містить масу непотрібних калорій! Не кажучи про те, що з ранку після випивки можна забути про спорт. А ось школа вивчення здоров'я в Гарварді провела масштабне дослідження, в якому взяли участь 14000 жінок. Дослідження, що проводилося з 1976 по 2000 рік, показало, що ті, хто споживав приблизно до 15 порцій алкогольних напоїв в тиждень, були більш здоровими, ніж абсолютні непитущі. Звичайно, якщо не випивали ці 15 порцій за раз, а рівномірно розподіляли споживання спиртного. Споживання алкоголю, як заявили дослідники, знижує ризик виникнення певних захворювань, наприклад, хвороб серця, інсульту і когнітивних порушень (погіршень в процесі навчання, мислення і сприйняття). Чому? Виявляється, що алкоголь впливає на згортання крові, рівень інсуліну і рівень «хорошого» холестерину.
Пізній підйом
Ви намагаєтеся вставати зі світанком, бо, як кажуть, жайворонки мають менше проблем зі здоров'ям? Розслабтеся і живіть за своїми власними біоритмами: недавнє дослідження японських лікарів показало, що ті, хто встає рано, мають проблеми зі здоров'ям частіше. А саме: серед жайворонків більше гіпертоніків і тих, хто переніс інсульт. Такий взаємозв'язок ранніх вставання і хвороб судин може бути пов'язана, на думку вчених, з тим, що люди порушували природний для себе ритм життя, намагаючись з сови стати жайворонком.
Лінь
Ви любите повалятися серед білого дня на тахті і всі вихідні провести за приємним нічогонеробленням? Звичайно, тотальна лінь - це не дуже добре. Але якщо ви працюєте як будь-який середньостатистичний чоловік, то ігнорувати напади ліні категорично не можна! Як кажуть дослідники, бажання полінуватися може бути ознакою того, що ваш організм виснажений і знаходиться на порозі стресу. В цьому випадку лінь - не порок, а ліки!
Більше новин читайте на GreenPost.