Догори
Дати відгук

5 корисних порад, як платити за газ менше

Однією з переваг відкритого ринку газу є можливість вибирати оператора.

3 хв на прочитання13 Грудня 2020, 07:50
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

Витрати на оплату газу становлять більшу частку сімейного бюджету. У  приватному будинку і в квартирі газ в основному використовується для приготування їжі, підігріву води та опалення.  Беручи до уваги, що вартість газу для населення неухильно зростає - питання про економію газу стає дуже актуальним. 

Щоб заощадити під час постійного підвищення тарифів, рекомендують:

1. Знайти оператора з дешевшим тарифом

Однією з переваг відкритого ринку газу є можливість вибирати оператора. Адже підключатися можна навіть до постачальника з іншого регіону.

Сьогодні розкид тарифів досить відчутний. У листопаді найдешевший газ буде у "Мегаватт Енерго" (Київ) - 6,22 грн за куб. м (з ПДВ), а найдорожчий - у "Запорожгаззбут" – 8,9 грн/1 куб. м.

Перш ніж робити вибір, варто поцікавитися, чи є в газопостачальної компанії клієнтська інфраструктура - представництва, кол-центри, онлайн-оформлення. Щоб не довелося витрачатися на поїздки до іншого регіону для вирішення питання з договором.

2. Пошукайте кращий тарифний пакет

Можна поцікавитися різними пакетами в одного постачальника. Наприклад, "Нафтогаз України" пропонує клієнтам місячний і річний тариф. Останній дорожче, але він гарантує стабільну ціну газу на рік.

3. Скоротіть втрати тепла

Чергове підвищення тарифу - привід провести ревізію будинку на предмет тепловтрат. Якщо на вулиці мінусова температура, тепловтрати можуть "з'їдати" до 25% витраченого газу.

Заклейте вікна, поміняйте ущільнювачі й поставте їх на вхідні та балконні двері. Установіть тепловідбивні екрани на стіни позаду радіаторів, щоб вони обігрівали тільки внутрішній простір будинку, а не стіну.

Пошукайте теплозберігальну плівку на вікна. Вона прозора, тому внутрішня освітленість будинку не постраждає. Зате така плівка істотно скорочує втрати тепла.

4. Опалюйте тільки там, де потрібно

У кожному будинку, напевно, є холодні і теплі кімнати. Часто заради того, щоб добре обігріти холодну, просто відкривається вентиль сильніше. Економніше поставити на батареї регулятори температури.

Скоротіть кількість "населених" кімнат, щоб не опалювати, наприклад, верхній поверх або частину будинку. А йдучи на роботу або в гості, знижуйте температуру підігріву будинку.

5. Замініть котел та інше обладнання на економніше

Старі радіатори віддають менше тепла, оскільки через накип і сміття пропускають менше теплоносія. Замінивши їх на нові, можна отримати більше тепла при меншому споживанні газу. Сучасні котли також економніші, ніж старі.

Є сенс порахувати, чи не вигідніше замість газового котла придбати твердопаливний або мультифункціональний – який працює на газу і на твердому паливі одночасно. Якщо в місцевості, де ви живете, вугілля чи дрова коштують копійки, перехід на тверде паливо виявиться вигідніше, ніж повністю газове опалення.

Перед наступним ремонтом подумайте про теплі підлоги - це не дорого, але в холодну пору року дозволяє скоротити витрати на опалення.

До слова, газ подорожчає: чому в Тернополі ціна зросте вдвічі, а в Києві — на копійки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго