5 ідей для ідеального сніданку і коли їх найкраще втілити
А починати ранок краще зі склянки теплої води за півгодини до сніданку.
У відкритих медичних джерелах можна знайти інформацію про те, що оптимальним часом для сніданку лікарі називають проміжок між 6 та 9 годинами ранку. У цей час підвищується активність перистальтики кишківника і найкраща ендокринна регуляція органів травлення, тому їжа в цей період найкраще обробляється травними ферментами та жовчю.
Починати ранок рекомендується зі склянки теплої води — її треба випити невеликими ковтками за півгодини до сніданку.
А яким же може бути сам сніданок, щоб було і смачно, і поживно, і корисно?
Пшоняна каша з гарбузом та родзинками
Одна з найкорисніших ранкових страв. Крупу ретельно промити, залити водою з розрахунку 1:4, засипати в каструлю промиті родзинки і варити до готовності. Гарбуз можна приготувати окремо або відразу покласти разом із рештою інгредієнтів.
Омлет із овочами
До омлету можна додавати капусту, помідори, кабачки або шпинат. Овочі бажано не обсмажувати, а припускати на сковороді — спочатку залити окропом, а перед додаванням збитих яєць злити зайву воду. Важливо також не робити сильного вогню, щоб омлет не підгорів.
Два яйця «в мішечок» і салат
Салат можна зробити із зелені та будь-яких овочів до смаку — наприклад, огірків, помідорів, капусти. Таким чином, ми до білка та жирів (яйця) додаємо важливі вуглеводи (овочі).
Сир із овочами
По суті це той самий овочевий салат, тільки замість олії чи сметани додається сир, зазвичай 5-відсотковий. Можна також додати трохи соєвого соусу.
Лінива запіканка
Для її приготування необхідні лише сир, збите яйце, трохи родзинок і борошна. Якщо хочеться солодше, замість цукру можна додати стевію.
Також ми розповідали про сир довгожителів: як просто приготувати в домашніх умовах.