Догори
Дати відгук

4 помилки, яких варто уникати при споживанні кави

Дуже складно уявити свій ранок без чашки ароматної кави. На щастя, вживання кави може бути не тільки безпечним, але й корисним для здоров’я, якщо її правильно пити.

2 хв на прочитання12 Червня 2022, 02:00
Поділитись:

Помірне споживання( 400 мл в день) кави може сприяти прискоренню обміну речовин, активізувати процес розщеплення жирів, знизити запальні процеси в організмі, захистити організм від вільних радикалів та зменшити розвиток діабету. Не кажучи вже про те, що кава сприятливо позначається на настрої, працездатності та загальному самопочутті. Однак, при частому і неправильному споживанні кофеїн може зашкодити організму. Про те, які помилки найчастіше роблять любителі кави і чому їх варто уникати, розповідаємо в нашому матеріалі.

Пити каву на голодний шлунок

Згідно з дослідженнями, кава до прийому сніданку може підвищити рівень цукру в крові і привести до загострення і розвитку хронічних захворювань травної системи, таких як гастрит або виразка. Пити каву відразу після їжі теж не найкраща ідея, оскільки в цьому випадку вона може зашкодити травному процесу та спричинити кишковий дисбаланс. Найбільш оптимальне рішення – пити каву через годину після їжі.

Пити більше чотирьох чашок кави на день

Крім розладу сну, надмірне споживання кофеїну може викликати навантаження на серце і порушення роботи серцево-судинної та нервової систем, а також підвищити артеріальний тиск і призвести до зневоднення організму, що загрожує подальшими несприятливими для здоров’я наслідками – наприклад, зниженням імунітету.

Вживати нефільтровану каву

Нефільтрована кава – особливо якщо під час її приготування кавова гуща занадто довго залишалася в гарячій воді, – містить речовини, що підвищують рівень поганого холестерину. Краще звести його вживання до мінімуму або взагалі перейти на корисну фільтр-каву — за результатами досліджень, помірне вживання такої кави скорочує ризик смертності від захворювань серцево-судинної системи.

Пити розчинну каву

При виготовленні розчинної кави виробнки часто додають сухе молоко, цукор, ароматизатори та інші добавки для більш насиченого смаку. Корисних властивостей у розчинній кави набагато менше, ніж шкідливих. У ньому міститься більше кофеїну, ніж у натуральних зернах, і часте споживання такої кави може швидше викликати залежність. Крім того, до складу розчинної кави входить хлорогенова кислота, яка негативно впливає на роботу серця.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
Можна втратити зір, отримавши подряпину від кота: ось від чого застерігають лікарі
3 хв на прочитання7 хвилин тому
В Україні відкликають дитяче пюре Gerber через токсин
В Україні відкликають дитяче пюре Gerber через виявлення небезпечного токсину
2 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Медичний прорив: у Тайвані вперше успішно пересадили серце, яке продовжувало битися
1 хв на прочитання18 Квітня 2025
Медицина в Україні: бюджет, Доступні ліки, реформи
Україна суттєво збільшує фінансування медицини та розширює доступ до ліків
2 хв на прочитання18 Квітня 2025
Кадрові перестановки в уряді: нові призначення в енергетиці та туризмі, звільнення у МОЗ
1 хв на прочитання18 Квітня 2025
Міжнародна угода про запобігання пандеміям ВООЗ: глобальний крок до безпеки чи компроміс із обмеженнями?
6 хв на прочитання18 Квітня 2025
Продавав сигарети у зіп-пакетах: фігуранту повідомлено про підозру
1 хв на прочитання17 Квітня 2025
В Одесі розпочали реконструкцію інклюзивного пляжу на 11-й станції Великого Фонтану
1 хв на прочитання17 Квітня 2025