Догори
Дати відгук

3 правила здорової засмаги

Чому слід дозувати сонце

3 хв на прочитання18 Травня 2022, 10:36
Поділитись:

Сонячне світло і тепло необхідні людському організму не менше, ніж вода та повітря. Помірні сонячні ванни заряджають тіло енергією, сприяють гармонійному фізичному розвитку, гарному самопочуттю, позитивному настрою. А ще, після сеансів засмаги шкіра набуває гарного бронзового відтінку. Все це, безумовно, говорить на користь того, щоб частіше бувати на сонці. Але при цьому дуже важливо дотримуватися кількох правил і обов'язково користуватися сонцезахисною косметикою. З асортиментом кремів із SPF-фільтром ви можете ознайомитись на сайті https://apteka-ds.com.ua/, а про правила здорової засмаги ми детально розповімо у нашій статті.

Як засмагати без шкоди для здоров'я

1. Приймати сонячні ванни у певний час. У проміжку з 11 до 16 години дня ультрафіолетові промені набувають максимальної інтенсивності, тому в цей час знаходитися на сонці не рекомендується. Для безпечної засмаги краще вибирати час до або після цього проміжку. Якщо вийшло так, що ви опинилися на самому сонці, по можливості прикрийте шкіру одягом або знайдіть рятівну тінь.

2. Не використовувати мило і спиртовмісну косметику перед сеансом засмаги. Перед походом на пляж краще утриматися від купання з милом або гелем для душу, не слід протирати тіло спиртовмісними лосьонами. Справа в тому, що на шкірі утворюється природний захисний шар жиру, і саме він перешкоджає швидкому почервонінню та зневодненню. Позбавлена цього захисту шкіра стає більш вразливою і схильною до термічних опіків, утворення пігментних плям.

3. Дозувати сонце. Навіть якщо ви засмагаєте в рекомендований фахівцями час, все ж таки не слід проводити на сонці по кілька годин поспіль. Краще обмежитися 30-40 хвилинами з ранку і таким самим за тривалістю сеансом у вечірній час. Цього буде цілком достатньо для того, щоб в організмі активувався процес синтезу мелатоніну, проте ризик отримати опік буде мінімальним.

Чому потрібно користуватися сонцезахисною косметикою

Ще одним важливим правилом безпечної засмаги можна назвати використання спеціальних захисних засобів із SPF-фактором. Ця косметика перешкоджає негативному впливу ультрафіолетового випромінювання, що провокує зневоднення шкіри, прискорює процеси фотостаріння, провокує утворення пігментних плям. У складі засобів є активні компоненти, що створюють на шкірі захисний бар'єр, а також зволожуючі та поживні комплекси.

Асортимент сонцезахисної косметики дуже широкий. Купити її можна у звичайних супермаркетах, але краще віддати перевагу засобам, що продаються в аптеках. Засоби, які пропонує аптека DS, наприклад, проходять обов'язкову сертифікацію та тестування на гіпоалергенність.

Спеціаліст аптеки також може надати кваліфіковану допомогу у виборі крему, порекомендувати той чи інший варіант залежно від вашого типу шкіри та індивідуальних особливостей організму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Аукціони риби для ЗСУ: Перевага українського виробника
Українська риба для ЗСУ: Перші аукціони на Prozorro
3 хв на прочитання17 хвилин тому
Хмельницька АЕС. Фото: Anatolii Stepanov/AFP/Getty Images
Болгарія передумала продавати Україні ядерні реактори для ХАЕС — чому так сталось і чи справді це лише на краще
7 хв на прочитаннягодина тому
Фінансування "Нафтогазу": чи допоможе Єврокомісія? Фото: pixabay
Ресурс державних гарантій для "Нафтогазу" вичерпано - чи допоможе Єврокомісія
3 хв на прочитаннягодина тому
Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко
Україна та США підписали меморандум про фіналізацію угоди щодо корисних копалин
1 хв на прочитання3 години тому
Після Великодня: як правильно утилізувати святкове сміття і не нашкодити довкіллю
3 хв на прочитання4 години тому
Як приготувати варення з кульбаби: простий рецепт «сонячного меду»
3 хв на прочитання5 годин тому
Астрономи виявили нові докази позаземного життя: чи наближаємося ми до відкриття?
2 хв на прочитання6 годин тому
Тренд 2025 року — сад із польовими квітами, який потребує мінімального догляду
4 хв на прочитання11 годин тому