Догори
Дати відгук

22 серпня - День екологічного боргу Землі

Фактично, що більше споживає населення певної країни, то швидше використовує свій річний запас природних ресурсів.

2 хв на прочитання22 Серпня 2020, 11:33
Поділитись:

За підрахунками аналітичного центру «Глобальна мережа екологічного сліду» (Global Footprint Network, GFN), 22 серпня настає День екологічного боргу Землі. Ця дата — умовний середній Рубікон для всього світу, який означає, що на цей момент людство спожило всі природні ресурси, які планета буде відновлювати цілий рік.

Global Footprint Network детально  здійснює розрахунки за  даними з національних звітів кожної країни про її споживання, так званий екологічний слід, та про ресурси держави — біопотенціал. Відповідно до даних аналітичного центру, все людство зараз живе в страшенному екологічному дефіциті.

Для України День екологічного боргу настав ще 24 липня. Як пише  day.kyiv.ua, Україна опинилася десь посередині світового рейтингу. Вже в лютому свої ресурси вичерпали Катар та Люксембург. До грудня протримаються Куба, Нікарагуа, Молдова, Ірак, Домінікана, Марокко, Нігер, М’янма та Киргизстан.

Україні потрібно ще півтори планети, щоб задовольнити свої потреби. І як свідчить рейтинг Global Footprint Network, що заможніша та розвиненіша держава, то більше «Земель» їй потрібно. Так, Швейцарія, для якої День екологічного боргу настав 8 травня, потребує практично трьох планет, щоб далі жити в своє задоволення.

У WWF-Україна нагадують, що   в останні 50 років день екологічного боргу наступав все раніше. Глобальний карантин у 2020 році “допоміг” посунути дату і цей день прийшов на місяць пізніше ніж 2019 року.

У Національному екологічному центрі України, який і звернув увагу на проблему екологічного боргу пояснюють, що чим  раніше настає день екоборгу, то більше людство заборгувало планеті і майбутнім поколінням, і навпаки, що ближче до кінця року зміщується дата, то борг менше. Фактично, що більше споживає населення певної країни, то швидше використовує свій річний запас природних ресурсів. 

Як вже писав GreenPost, більш ефективне використання ресурсів - це нові правила для енергетики, харчування, містобудування, відновлення довкілля та гендерної рівності. Можна почати з найпростішого і найдоступнішого:  сортування сміття, використання велосипеда, відмови від пластикових пакетів. Спробуйте, це просто!

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко