В Україні настав День екологічного боргу
Його вираховує науково-дослідна організація «Глобальна мережа екологічного сліду» (Global Footprint Network, GFN).
Ідею відзначати День екологічного боргу (Earth Overshoot Day) вперше озвучила Всесвітня мережа екологічного сліду (Global Footprint Network), щоб привернути увагу до проблеми ненормованого витрачання природних багатств планети.
Цей день наступає для кожної країни в різні дні, адже всюди ресурси викристовуються по-різному. А борг з’являється через те, що людство виснажує природний капітал.
Сьогодні в Україні настав той день, коли кількість використаних ресурсів перевищує той обсяг, який природа здатна відновити за рік. Українці починають жити в борг.
Не бути боржником - свідомий вибір кожного, адже людина сама обирає і змінює свій спосіб життя, щоб зменшити екологічний слід. І розуміє, що жити "по-хижацьки" і виснажувати природні запаси - це створювати загрозу для планети і для майбутніх поколінь.
Людина висушує водойми і знищує ліси, виробляє і накопичує фантастичні обсяги сміття, продукує більше вуглекислого газу, ніж здатні поглинути океани і лісові масиви планети. "Апетити" людства настільки є великими, що природа не встигає відновлюватися.
Більш ефективне використання ресурсів - це нові правила для енергетики, харчування, містобудування, відновлення довкілля та гендерної рівності. Можна почати з найпростішого і найдоступнішого: сортування сміття, використання велосипеда, відмови від пластикових пакетів. Спробуйте, це просто!