Догори
Дати відгук

10 порад на випадок, якщо почалися пологи, але пологовий будинок недоступний

Від потрапляння в таку ситуацію не застраховані ні вагітні жінки, ні ті, кому може довестися приймати пологи.

2 хв на прочитання02 Березня 2022, 22:30
Поділитись:

Багато вагітних українських жінок ризикують опинитися в ситуації, коли народжувати доведеться в не пристосованих для цього умовах і без кваліфікованої допомоги.

Телеграм-канал Блог акушерів опублікував рекомендації, які варто знати не лише майбутній мамі, а й тим, хто може опинитися поруч із нею в момент пологів.

1) Не давайте волі паніці. Цей пункт не дарма стоїть на першому місці. Паніка, страх та хаос заважають адекватно сприймати реальність. Вирішувати проблеми треба в міру їхнього надходження.

2) Пам'ятайте, що не завжди у жінок була можливість народжувати в спеціалізованих установах, та й самих установ не було. І зараз може скластися така ситуація. І водночас пологи — це природний процес. Намагайтеся тримати своє дихання рівним.

3) У разі активних переймів набудьте зручного положення, рухайтеся та ще раз — дихайте.

4) У потужному періоді перебувайте у зручному положенні та прислухайтеся до свого організму.

5) Між переймами поговоріть із людьми поруч. Скажіть, що, коли з'явиться голівка, її треба притримати. Після народження дитину потрібно обсушити, викласти до вас на живіт, накрити зверху теплим одягом.

6) За пуповину в жодному разі не тягнути. Якщо пуповина відпульсувала, її необхідно перев'язати (підійдуть шнурки) і перерізати. Послід, найімовірніше, народиться сам протягом години.

7) У перші півгодини необхідно забезпечити контакт із грудьми та стежити, щоб дитина була зігріта.

8) Потрібен контроль матки на предмет її щільності (вона має бути щільною), можна провести масаж у разі, якщо матка розслаблена.

9) Пам’ятайте, що кров'яні виділення після пологів — це нормально. Однак необхідно стежити за їхньою інтенсивністю. Якщо білизна або прокладки в післяпологовому періоді активно просочуються кров'ю, це може свідчити про кровотечу. У такому разі необхідно спробувати встановити джерело кровотечі:

- якщо матка не щільна, спробувати провести зовнішній масаж,

- якщо матка щільна, джерело кровотечі — родові шляхи.

10) На будь-якому етапі необхідно робити спроби виклику швидкої допомоги або транспортування до спеціалізованої установи.

Нагадаємо, для українців, позбавлених можливості відвідати лікаря, запрацював сервіс безкоштовних медичних Zoom-консультацій.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost