10 мільйонів людей в Україні не мають безперебійного доступу до чистої води
Загальна вартість збитків, завданих сектору станом на грудень 2023 року, оцінюється майже в 4 мільярди доларів США
Близько 10 мільйонів людей в Україні, зокрема 1,7 мільйона дітей, не мають безперебійного доступу до безпечної води. У ЮНІСЕФ розповіли після відвідин міжнародної щорічної події у Стокгольмі World Water Week про проблему та як українці з нею борються.
Чому говорити про проблему з доступом до чистої води – завжди на часі
Ризик поширення інфекційних захворювань, проблем з продовольчою безпекою та погіршення санітарних умов суттєво зростає, коли доступ до чистої води обмежений. Особливим викликом ця проблема стає для дітей, які є найбільш вразливими до впливу забрудненої води.
Говорити про це необхідно, аби привернути увагу суспільства, а особливо – міжнародної спільноти, до важливості проблеми та стимулювати дії, спрямовані на подолання цієї кризи.
В умовах війни проблема стала неабияк актуальною для українців через постійні обстріли ворогом критичної інфраструктури й ведення бойових дій. Зокрема від 24 лютого 2022 року було зруйновано 1 000 кілометрів водопровідних мереж.
Відтак українська молодь заговорила про цю проблему на World Water Week 2024, де представила ініціативи, спрямовані на покращення ситуації з доступом до чистої води у регіонах, що цього потребують.
Учасники конференції розповіли, що в Україні атаки на цивільну інфраструктуру зруйнували тисячі кілометрів водопровідних мереж і спричинили перебої в електропостачанні, порушивши доступ до базових послуг і підвищивши й без того високі ризики спалаху захворювань. 40% національної системи водопостачання та водовідведення вже перебували в критичному стані ще до початку повномасштабної війни через стару та зношену інфраструктуру.
Загальна вартість збитків, завданих сектору станом на грудень 2023 року, оцінюється майже в 4 мільярди доларів США, а втрати – в 11,6 мільярда доларів.
Цьогорічний виступ України на World Water Week був спрямований на посилення зусиль Уряду України, гуманітарних партнерів та партнерів з розвитку задля забезпечення постраждалих регіонів безпечною питною водою та необхідними санітарними засобами.
Більше новин читайте на GreenPost.