Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Останні 2 місяці Україна перебуває під постійними інформаційними і психологічними атаками

Останні 2 місяці Україна перебуває під постійними інформаційними і психологічними атаками

3 хв на прочитання16 Лютого 2022, 12:29 995
Поділитись:

Сьогодні, в День єднання, українці і весь світ видихнули з полегшенням – ані о третій ночі, ані напередодні війни не сталося. Ніхто не проривав кордони. Снаряди не летіли на Київ і на жодне інше місто України теж.

Ну і все. Відбій санкціям і вертаємось в режим бізнес as usual. Нічого не сталось.

Чи все ж сталось?

Насправді, останні 2 місяці Україна перебуває під постійними інформаційними і психологічними атаками.

Новини про можливу війну вдарили по економіці і вплинули на рівень інвестицій. А також на фінансову впевненість і купівельну активність українців.

Відмінені польоти і вивезені посольства теж зіграли роль, як в зовнішньому ставленні до України, так і в сприйнятті ситуації всередині власними громадянами. Страх, стрес і нерви все одно є, хоч за роки життя в умовах війни ми навчились гарно з ними справлятися.

Явні втрати і упущена вигода — ось результат нападу, який віщували і який не стався.

І все це станеться знову, якщо міжнародна спільнота знову ніяк не відреагує.

Спустити все це з рук і залишити непокараним сьогодні — означає дати зелене світло подальшій агресії; показати Путіну, що він може і далі поводитись як терорист — може залякувати інші держави, може створювати інформаційну, економічну та психологічну нестабільність, може провокувати... І нічого йому за це не буде.

Тому повертаюсь до теми санкцій.

Санкції. Єдине, що розуміє Путін. І єдине, що розуміють його ручні олігархи, які тримають під контролем всю Росію.

Відключення від світової банківської системи SWIFT, ембарго на продукцію та енергоносії, закриття рахунків і скасування віз резидентам Лондонграду і інших столиць, засіяних російським капіталом.

Сьогодні такі санкції обговорюються у США та Сполученому Королівстві.

Буквально кілька днів тому оновлений пакет санкцій був опублікований урядом Британії.

Тепер під санкції можуть потрапити не лише особи і компанії, які напряму зв’язані з агресією РФ проти України, але й компанії, які мають велике економічне або стратегічне значення для уряду Росії.

Тобто фактично британці готові ввести санкції проти будь-якої російської держкомпанії (Газпром, Роснефть). Під санкціі може підпадати будь-який бізнес, якщо він буде визнаний стратегічно важливим для РФ. Тобто тепер не треба буде доводити жодних зв‘язків впливу того чи іншого підприємця, олігарха чи компанії з Україною.

Звучить обнадійливо, але питання лишається тільки в тому коли ці санкціі будуть введені і чи будуть введені взагалі.

Повторюсь, чекати фізичного нападу дорівнює заохоченню Росії до подальших агресивних дій. Нагнітання безпекової обстановки за останні 2 місяці і підняття рівня безпекової загрози вже заслуговує на прямі наслідки.

А поряд з батогом для Росії мають бути пряники для України. Але про це у серії наступних постів.