Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Дерева в українських містах – живий організм чи просто елемент благоустрою?

Дерева в українських містах – живий організм чи просто елемент благоустрою?

1 хв на прочитання28 Березня 2024, 14:17 500
Поділитись:

Щовесни комунальники виконують процедуру підрізання дерев.

Як правило, воно буває чотирьох видів:

● Формувальне – для поліпшення форми дерев або стимулювання цвітіння.

● Санітарне – це видалення старих, сухих, хворих або заражених комахами гілок.

● Підрізання задля безпеки – це видалення гілок, які можуть впасти й спричинити травми чи пошкодження майна, або ж доростають до комунікаційних мереж.

● Омолоджувальне – це глибоке підрізання дерев, вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. Його наслідки – це практично голі стовбури вздовж вулиць.

Останнє в частині українських міст вже офіційно заборонене. Вважається, що таке підрізання може дати дереву друге життя, на практиці ж воно часто призводить до загибелі рослини. Адже омолоджувальні підрізання необхідно робити обережно, поступово, протягом кількох років. Проте вмирають дерева у нас і від інших видів підрізання. То в чому причина?

Підрізання дерев – це своєрідна хірургічна операція і робити її повинен фахівець – арборист. У нас же цим здебільшого займаються люди, які не мають відповідних навичок, проте мають бажання закінчити свою роботу якнайшвидше. Процес не контролюється на достатньому рівні та відповідальності за пошкодження дерев ніхто не несе.

Наразі все більше українських міст заявляють про перехід до європейських стандартів підрізання дерев. Проте згідно з цими стандартами, дерево є живим організмом, а не елементом благоустрою. Тож і ставитися до нього необхідно відповідно.