Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Червоний рівень небезпеки. Зміни клімату не оминуть і Україну

Червоний рівень небезпеки. Зміни клімату не оминуть і Україну

2 хв на прочитання13 Серпня 2021, 18:07 4085
Поділитись:

«ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ НЕБЕЗПЕКИ» - саме так оцінила ситуацію щодо клімату на планеті Міжурядова група експертів зі зміни клімату (IPCC) у своєму Шостому звіті, який вийшов на цьому тижні.

Ті природні катаклізми, які ми спостерігаємо сьогодні по всій планеті - пожежі, буревії, повені, посухи, на жаль ставатимуть все частішими та інтенсивнішими.

Сотні вчених з усього світу, автори Звіту, вкотре звертають увагу на необхідність рішучих дій у боротьбі зі змінами клімату, адже, за їхніми підрахунками, саме діяльність людини призвела до збільшення середньої температури повітря з кінця 19 сторіччя до 2010-2019 рр майже на 1,1 ºC.

За останні 50 років температура росла швидше, ніж за будь-який з 50-річних періодів за останні 2000 років (!), а десятиріччя 2010-2019 стало найжаркішим за попередні 125 тисяч років!

Уже за наступні 20 років, на думку вчених, ми досягнемо таких показників середньої температури повітря на Землі (1,5-2 ºC), яких усіма силами мали стримувати, відповідно до домовленостей в Парижі в 2015 році (Паризька угода).

На жаль, всі ті негативні наслідки зміни клімату, які описані в Звіті, не оминуть і Україну. Ми вже зараз це відчуваємо! І повинні з усією серйозністю відноситися до своїх подальших дій.

Я щиро радію амбітним цілям України по скороченню викидів парникових газів, оголошеним нещодавно. Водночас переконаний, що будь-які амбіції мають бути підкріплені конкретними діями. На сьогодні значно більших зусиль потребує реформа енергетичної галузі, пошук рішень щодо декарбонізації економіки, робота над впровадженням інструментів регулювання викидів вуглецю.

І на що хотів би звернути особливу увагу, враховуючи висновки Звіту, так це на адаптацію до зміни клімату. І тут маю відзначити особливу роль міст та громад, які мають стати основою цього процесу. Колись в 2016 році, затверджуючи Концепцію реалізації державної політики з питань зміни клімату, ми визначили, що формування адаптаційної політики має відбуватися за принципом від місцевого (регіонального) до національного рівня, приділяючи пріоритетну увагу діям тих громад і секторів економіки, які є найбільш вразливими до впливів зміни клімату. І все ж таки хочеться найближчим часом побачити Національну стратегію з адаптації до зміни клімату, яка мала б бути прийнята ще в кінці 2020 року.

Більше з GreenPost
Як замаринувати курку
"Золота формула" ідеального маринаду для курки
2 хв на прочитання30 хвилин тому
60 ділянок під сади: «Земельний банк» пропонує землю та гранти для аграріїв
Держава пропонує 60 ділянок під сади та до 10 млн грн гранту на їх розвиток
2 хв на прочитаннягодина тому
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел
Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра
3 хв на прочитання2 години тому
Фото ілюстративне
Реєстр біометану в Україні адаптували до стандартів ЄС
1 хв на прочитання2 години тому
Держстат зафіксував стрімке подорожчання продуктів – деякі позиції зросли на 200%
1 хв на прочитання3 години тому
Кабмін провів кадрові призначення у Держслужбі у справах дітей та Держагентстві "ПлейСіті"
1 хв на прочитання4 години тому
Безпека, гарантії та страхування: "Метінвест" окреслив ключові умови для відновлення промисловості
2 хв на прочитання5 годин тому
Лляне поле на місці падіння метеорита: як фермер на Полтавщині поєднав космос та органічне землеробство
1 хв на прочитання6 годин тому