Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Анонси
  • III щорічний форум з агроекології «АПК-2023: війна, євроінтеграція, екологічні і кліматичні виклики»

III щорічний форум з агроекології «АПК-2023: війна, євроінтеграція, екологічні і кліматичні виклики»

23 лютого, 09:00 – 23 лютого, 19:00Київ
Поділитись:
Додати в календар:

Війна і євроінтеграція, продовольча криза в світі і динамічні зміни клімату – все це робить порядок денний традиційної щорічної події особливо гострим і «на часі» 

До участі запрошуються:

  • Представники законодавчої і виконавчої влади
  • Провідні національні і міжнародні експерти
  •  Представники бізнесу, фермери, інноватори
  •  Науковці

ДОЛУЧИТИСЯ  https://u.to/w7qaHA  ПРОГРАМА ФОРУМУ  https://u.to/b7maHA

Які питання на порядку денному?

 Яка політика ЄС у 2022-23 рр щодо реалізації EU Green Deal, біорізноманіття та розвитку органічного виробництва?

Важливо усвідомлювати всі можливості і обмеження ЄЗК, які очікують національного виробника. Для європейських виробників абсолютна більшість зобов’язань у рамках ЄЗК фінансово непідйомна, тому Євросоюз виділяє на реалізацію нової угоди неймовірні кошти: трохи більше трильйона євро до 2050 року. Проте ці кошти призначаються винятково для виробників країн Євросоюзу.

Україна може розраховувати тільки на технічну допомогу в адаптації законодавства та позики фінансових інституцій — ЄБРР, ЄІБ чи інвестиційних банків окремих країн-членів ЄС. Тобто наші виробники будуть позбавлені тих фінансових можливостей, які матимуть їх європейські партнери та конкуренти? Чи щось змінив 2022 воєнний рік?

Які перспективи вуглецевого землеробства в Європі і де місце України?

Європейська комісія (ЄК) вважає себе новатором у створенні всеосяжної системи для сертифікації всіх видів видалення вуглецю. «Вуглецеве землеробство» — передусім поглинання вуглецю в поглиначі землі, такі як ліси чи ґрунти — стало новим модним словом в останніх кліматичних дебатах, і ЄС просуває вуглецеве господарство як ключове рішення для майбутнього видалення вуглецю в Європейському Союзі (ЄС). Як цю реформу вбачають в Україні?

 Як вплинула війна на спектр порушень в АПК під призмою виконання екологічного законодавства?

 Хімічна і біологічна безпека: як Україна рухається до ЄС і що бентежить агровиробників?

Як з допомогою національних виробників досягти сталої продовольчої системи? Як вирішити нагальні проблеми рибного господарства?

Не маючи надійних засобів до існування, дрібні фермери та рибалки продовжуватимуть боротися за створення необхідної спроможності та ресурсної бази для переходу до стійких моделей виробництва.

Гнучку систему неможливо побудувати на нестабільному фундаменті. Таким чином, усунення системних структур, які увічнюють бідність, має вирішальне значення для успіху досягнення сталої продовольчої системи.

Оздоровлення і відновлення ґрунтів після бойових дій: які можливі рішення?

Експерти все частіше наголошують на необхідності використання органічних відходів, мікробіологічних інструментів та технології «нульової» обробки (No-till). Мікробіологічні інструменти дозволяють зменшити пестицидне навантаження та кількість хімічних добрив – ефективність біотехнологій вже доведена на практиці агрохолдингами та фермерськими господарствами. Впровадження вищеназваних підходів – особиста відповідальність аграріїв. Проте комплексне вирішення проблеми деградації можливе лише за умови об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін – держави, бізнесу, науковців, освітян, громадськості.

Ефективне регулювання промислового тваринництва. Скорочення викидів метану та початок трансформації харчової системи, необхідної для досягнення глобальних кліматичних цілей.

 Епоха дешевих добрив закінчилася? Як це вплине на трансформацію сільськогосподарського виробництва?

В викликах вбачається фінансовий тягар для фермерів, для державного бюджету, чи серйозний вплив на навколишнє середовище та здоров’я, а також довгострокові ризики для продовольчої безпеки?

 Децентралізована енергетика і енергоефективність: можливості для агробізнесу і довкілля у 2023 році

Кращі рішення для енергонезалежності та приклади реалізації

 Незламні і відповідальні: АПК в розрізі ESG

Програма формується! Слідкуйте за оновленнями 

https://u.to/b7maHA

________________________________

 Участь за спеціальними запрошеннями!

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ  https://u.to/w7qaHA

З питань виступів:

 [email protected]

 +38(063) 849-38-

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.