Вверх
Дать отзыв

Європарламент вимагає зупинити Білоруську АЕС, у якої Україна купує електроенергію

За висновками експертів робота першого блоку АЕС може бути небезпечною для людей і довкілля.

1 мин на прочтение12 Февраля 2021, 14:40
Європарламент визнав АЕС, у якої Україна закуповує електроенергію, небезпечною Європарламент визнав АЕС, у якої Україна закуповує електроенергію, небезпечною
Поделиться:

Європарламент вимагає призупинити запуск Білоруської АЕС в Островці через її можливу небезпеку для довкілля та людей. 

«Депутати Європарламенту вимагають призупинити запуск білоруської атомної електростанції в Островці через серйозні побоювання з приводу її безпеки», — йдеться в документі.

Відповідне рішення прийняли ще вчора, 11 лютого, на пленарній сесії в Брюсселі. За резолюцію віддали свої голоси 642 депутати. І лише 29 парламентарів проголосували проти. 21 євродепутат утримався під час голосування.

Крім того, під час пленарної сесії єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон повідомила про те, що енергетичні фахівці Євросоюзу завершили візит на АЕС поруч із містом Островець. Там вони проводили стрес-тести, необхідні для визначення безпечності таких об'єктів. Зараз спеціалісти готують звіт за їх результатами. Його оприлюднять на початку березня. 

Нагадаємо, що саме у БелАЕС Україна останнім часом закуповує електроенергію. Імпортує майже половину виробленої першим енергоблоком (почав працювати у листопаді 2020 року) електроенергії. Найбільший імпортер — «Дніпросталь-Енерго», що належить Віктору Пінчуку.

Білоруську АЕС у місті Острівець будують за російським проєктом.

Як ми писали раніше, від Зеленського вимагають припинити імпорт електроенергії з Білорусі. За словами Олексія Гончаренка, законопроєкт про заборону імпорту з Білорусі вже у ВРУ, але його не виносять на порядок денний. 

 

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.