Догори
Дати відгук

Від Зеленського вимагають припинити імпорт електроенергії з Білорусі

За словами Олексія Гончаренка, законопроєкт про заборону імпорту з Білорусії вже у ВРУ, але його не виносять на порядок денний.

1 хв на прочитання02 Лютого 2021, 12:00
Україна продовжує імпортувати електроенергію з Білорусі Україна продовжує імпортувати електроенергію з Білорусі
Поділитись:

2 лютого на пленарному засіданні ВРУ нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою припинити імпорт електроенергії з сусідньої Білорусі. Про це стало відомо під час прямої трансляції із сесійної зали.

Нардепи почали розглядати проєкт Постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 лютого 2021 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа».

На парламентську трибуну вийшов Гончаренко та звернувся до президента України.

«Зеленський готовий протистояти Нікарагуа, але не готовий протистояти власне Росії. В той час як ми приймаємо санкції проти Нікарагуа,  влада відновлює імпорт електроенергії з Росії, купує електроенергію в диктатора Лукашенка та робить жебраками власних шахтарів та енергетиків», — сказав Гончаренко. 

Нардеп наголосив на тому, що законопроєкт про заборону імпорту російської та білоруської електроенергії вже у Верховній Раді. Але до порядку денного його не включають. 

Як ми інформували раніше, 4 січня Україна вже імпортувала з Білорусі 150 МВт*год електричної енергії. На думку енергетичних експертів, імпорт із цієї країни рівносильний торговим відносинам із країною-агресоркою РФ. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго