Як зняти стрес без таблеток: поради кардіолога

1 мин на прочтение04 Августа 2021, 00:27

Медикаментозне лікування може призначити тільки фахівець із вищою медичною освітою.

Лікар-кардіолог Наталія Іванюк розповідає, що робити, якщо ви потерпаєте від тривожних розладів, депресій або панічних атак.

Проконсультуйтесь із психотерапевтом. Можливо, вам знадобиться медикаментозне лікування, але його може призначити тільки фахівець із вищою медичною освітою. Часто буває, що у психотерапевтів є медичний диплом.

Якщо підозрюєте депресію, пройдіть універсальний тест в інтернеті. Наприклад, госпітальна шкала депресії, скринінг післяпологової депресії (при недавніх пологів) або шкала Бека.

За результатами тесту зверніться до психіатра.

«Так, у нашому суспільстві візит до такого фахівця перебуває під соціальною стигматизацією, але, повірте, не потрібно боятися цих лікарів», — запевняє Наталія Іванюк.

Знизити рівень стресу можна і без таблеток. Наприклад, когнітивно-поведінкова терапія, медитація, цигун, фізична реабілітація і багато іншого.

Під час стресової ситуації допомагає фізична активність.

«Так що не розпускаємо нюні на дивані, краще прогулятися», — радить кардіолог.

Проходьте терапевтичний скринінг раз на рік.

«Шукайте свій метод релаксації, а якщо самі не справляєтеся, не соромтеся звертатися за допомогою до неврологів, психотерапевтів і психіатрів — усе це нормально, особливо для ХХІ століття», — говорить Наталія Іванюк.

Також ми розповідали про найнебезпечніший спосіб приготувати чай і каву: застерігає дієтолог.

 

Актуально

Читайте GreenPost в Facebook. Подписывайтесь на нас в Telegram.

Поделиться: